Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Do kasy ODS plynuly od přerovských straníků desítky milionů. Mluví se o napojení na hazard, Fiala má z toho vrásky

05.07.2014
Do kasy ODS plynuly od přerovských straníků desítky milionů. Mluví se o napojení na hazard, Fiala má z toho vrásky

Autor: Hans Štembera

Popisek: Ilustrační foto

Občanští demokraté z Přerova patří k nejštědřejším sponzorům své strany, a to i díky herním automatům. S koncem hazardu se straně přiškrtí příliv peněz, píší Lidové noviny. Problémy Přerova prý přerostly tamním politikům přes hlavu a musejí se jimi zabývat stranické špičky nejen ODS, ale i sociálních demokratů.

Předseda občanských demokratů Petr Fiala se rozhodl stranu očistit od problémových lidí. Začít by podle LN mohl právě v Přerově. Jména tamních politiků nejsou příliš známá a jejich anonymita jim dovoluje propojovat politiku s vlastním byznysem.

Jenže pokud se strana zbaví některých svých příznivců, přijde také o významné penězovody s nimi spojené. Zrovna přerovští občanští demokraté patří k nejštědřejším sponzorům své strany. V posledních třech letech plynuly z čtyřicetitisícového zadluženého města do stranické kasy desítky milionů korun.

Tamním politikům a jejich firmám se podle deníku navzdory vysoké nezaměstnanosti v regionu daří dobře. Přerovská opoziční smlouva mezi ODS a ČSSD umožňovala odolávat snahám opozice zakázat hazard. Pokud by se tak stalo, utnula by se řada významných penězovodů sahajících k přerovským politikům, píší LN.

Napojení na hazard je problém

Jmenovitě zmiňují šéfa olomouckého regionu Roberta Knoblocha, kterého označují za jednoho z hlavních aktérů přerovského příběhu, v němž se zhmotňují trable celé potápějící se strany. Knobloch vlastní ve městě několik nemovitostí, které pronajímá hernám. Zároveň řídí přerovskou buňku, která rozhoduje o tom, kdo město zastupuje na radnici, jež reguluje hazard. Knobloch přitom za poslední tři roky poslal straně téměř šest a půl milionu korun.

Nyní chce vedení strany obrodu ODS. Také přerovští zastupitelé po sedmi letech hlasovali pro úplný zákaz hazardu ve městě. Nejen Knobloch tak přijde o ne zcela zanedbatelný finanční zdroj plynoucí z pronájmu prostor pro herny. V celkovém objemu jeho příjmů prý ale zakázaný hazard dělá jen malou díru.

„Pronajímám stovky nemovitostí, herny sídlí jen ve zlomku z nich," uvedl pro LN s tím, že ODS bude podporovat i dál. Připustil ale, že jeho napojení na herny může být problém: „Nicméně jsem zaregistroval, že se ODS v poslední době staví k hazardu negativně a v tomto smyslu jsem zaznamenal i ten zdvižený varovný prst."

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace