Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Přerov povolil pochod Dělnické strany, prý to jinak nešlo

18.03.2013
Přerov povolil pochod Dělnické strany, prý to jinak nešlo

Autor: Policie ČR

Popisek: Policie ČR, ilustrační foto

Na prvního máje projde ulicemi Přerova pochod Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Naposledy její příznivci ve městě demonstrovali v červnu roku 2011. O dva roky dříve se přitom jejich akce zvrhla v pouliční bitky. Zakázat ale letošní akci prý město nemohlo.

„Město nemohlo konání akce nijak zabránit, protože byla nahlášena ve velkém časovém předstihu. Podle příslušných legislativních norem musejí akci ohlásit půl roku předem a oni to stihli už někdy loni v listopadu, takže mají toto datum zablokované," řekl pro Krajské listy.cz tajemník magistrátu Jiří Bakalík.

Do Přerova má v květnu dorazit na pět stoupenců strany a oficiálním svolavatelem pochodu je Dělnická mládež Praha. Nikde jinde v Česku se akce DSSS na prvního máje nekoná.

Přerov se bojí výtržností

Zřejmě oprávněně. Po potyčkách v roce 2009 skončilo v přerovské nemocnici několik zraněných policistů, tři strážníci, dva účastníci pochodu a veterinář musel ošetřit také koně jízdní policie ve Zlíně. Demonstranti tehdy poničili i šest vozidel.

Přerovští úředníci slíbili, že se letos na demonstraci ve spolupráci s policií dobře připraví. „Občany na celé trase pochodu upozorníme, aby v den konání akce přeparkovali auta. Podobně jako v roce 2009 budou odstraněny popelnice a odpadkové koše, aby nedošlo k ničení majetku," dodal tajemník města.

Tradiční prvomájové oslavy budou jindy

Kvůli pochodu musí změnit své plány i pořadatelé tradičních prvomájových akcí. Májové veselení s kulturním programem, které se mělo konat na náměstí T. G. Masaryka, se tak přesouvá až na 5. a 6. května. Změnu místa konání obvyklých prvomájových akcí zvažují také KSČM a ČSSD.

Milan Glista

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace