Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Společnost Teplo Hranice byla prodána za 37 milionů korun

25.11.2013
Společnost Teplo Hranice byla prodána za 37 milionů korun

Autor: Profimedia

Popisek: Peníze, ilustrační foto

Přesně 37 milionů korun milionů korun přibude do městského rozpočtu v Hranicích při prodeji městské společnosti Teplo Hranice s. r. o., zabývající se výrobou a rozvodem tepla. Tuto cenu nabídla společnost AYIN s.r.o.

Zároveň garantovala snížení ceny pro odběratele na výši 537 Kč/1 GJ (bez DPH) pro odběratele na příští rok. Zastupitelé Hranic prodej společnosti Teplo s.r.o. odsouhlasili. Informoval o tom web města Hranice.

Neustále stoupala cena za vytápění bytů

Společnost Teplo byla vyčleněna ze společnosti Ekoltes a.s. (provoz tepelné hospodářství), ke dni 31. prosince 2012, kvůli přípravě pro vstup strategického partnera. Důvodem pro rozdělení společnosti a vypsání výběrového řízení na tepelné hospodářství byl neustále klesající prodej tepla, dodávaného firmou Ekoltes.

Jen v období od 1. 7. 2007 do 1. 1. 2012 poklesl počet vytápěných bytů  z 3679 o celých 888 na 2791. Pokles dodávaného tepla byl ještě výraznější, protože byl způsobený nejen odpojováním a budováním nových domovních kotelen, ale i zateplováním panelových domů a změnou chování odběratelů.

V důsledku těchto změn neustále stoupala cena za vytápění bytů. Navíc se dalo předpokládat, že bude následovat další odpojování kotelen. Tepelné hospodářství  firmy Ekoltes se tak postupně stávalo neperspektivní oblastí činnosti. V konečném důsledku to znamenalo snižování konkurenceschopnosti společnosti na trhu (vůči domovním kotelnám) a tedy znehodnocování majetku města.

Město shání peníze

Město proto využilo toho, že někteří investoři projevili o tepelné hospodářství zájem a v roce 2012 provedlo přípravné kroky, které, v případě kladného rozhodnutí zastupitelů, umožní tuto bývalou část Ekoltesu prodat. Ve vyhlášeném výběrovém řízení o společnost Teplo projevily zájem čtyři firmy, nejvýhodnější nabídku předložila právě společnost AYIN s.r.o. Ta nabídla nejen nejvyšší kupní cenu, ale také nejnižší konečnou cenu tepla pro odběratele.

Město získá prodejem prostředky na realizaci potřebných investičních akcí.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace