Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Nemocnice Přerov: Den otevřených dveří je zaměřen na seniory

21.11.2013
Nemocnice Přerov: Den otevřených dveří je zaměřen na seniory

Autor: fnbrno.cz

Popisek: Nemocnice, ilustrační foto

Den otevřených dveří pořádá v pátek 22. listopadu oční oddělení Nemocnice Přerov. Lidé budou mít od 8 do 14 hodin možnost prohlédnout si prostory oddělení. Akce se zaměří na nejčastější příčinu ztráty zraku u seniorů – věkem podmíněnou makulární degeneraci.

Pouze včasná diagnostika a léčba této nemoci může ztrátu zraku pozastavit. Lidé tak mají jedinečnou možnost nechat si zrak bezplatně zkonzultovat s odborníky. Olomouckenovinky.cz o tom informovala Hana Szotkowská, mluvčí skupiny AGEL, pod kterou spadá i přerovská nemocnice.

Můžete prokonzultovat své zdravotní potíže

Věkem podmíněná makulární degenerace je mezi lidmi stále častější. Dle průzkumů některou z forem tohoto onemocnění trpí 25% seniorů starších 80 let, ale onemocnění se nevyhýbá ani mladším lidem.

„Rozlišujeme dvě formy makulární degenerace, tzv. suchou formu, která je častější a postupuje pomaleji, a tzv. vlhkou formu, která se vyvíjí mnohem rychleji. Ztráta vidění je výraznější a může nastat i v řádu měsíců. Je to způsobeno přerůstáním nových cév pod sítnici, které postupně začínají prosakovat, čímž způsobí otok nebo krvácení, které se postupně hojí jizvou,“ vysvětluje primářka očního oddělení Nemocnice Přerov MUDr. Monika Daňková a upozorňuje, že každý člověk starší 50 let by měl pravidelně navštěvovat svého očního lékaře. Jedinou možností, jak předejít ztrátě zraku, je totiž včasně zahájená léčba.

V rámci dne otevřených dveří budou mít všichni příchozí možnost prokonzultovat své zdravotní potíže s očními lékaři. Zájemci si budou moci nechat změřit nitrooční tlak. V případě zjištění abnormálních hodnot, budou lidé objednáni k dalším vyšetřením.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace