Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V Hranicích začíná zateplování Základní školy 1.máje

20.08.2013
V Hranicích začíná zateplování Základní školy 1.máje

Autor: ZŠ 1. máje

Popisek: Základní škola 1. máje v Hranicích

Začaly práce na zateplování Základní školy 1. máje v Hranicích. Školu čeká výměna oken, zateplení budov, oprava střechy na prvním stupni a budova dostane novou fasádu. Městu se totiž podařilo získat dotaci z výzvy Státního fondu životního prostředí.

Tento projekt je spolufinancován ze zdrojů Evropské unie v rámci Operačního programu Životní prostředí. Celkové náklady akce se pohybují okolo 13 milionů korun a  dotace činí 90% uznatelných nákladů, přesněji 85% ze zdrojů Evropské unie a 5% ze Státního fondu Životního prostředí. Informoval o tom web města Hranice.

Základní škola 1. máje je letos již druhá škola, na kterou se podařilo získat tuto dotaci, první byla ZŠ a MŠ Šromotovo, kde bylo zateplení budov zahájeno v červnu tak, aby co největší podíl prací proběhl o prázdninách. U ZŠ 1. máje  se však vyskytlo hned několik komplikací. Jednak některé neúspěšné firmy podávaly námitky ve výběrovém řízení. Ty byly sice zamítnuty, ale celý proces se tím zbrzdil. Navíc vítězná firma neposkytla městu dostatečnou součinnost. Proto byla oslovena druhá firma v pořadí, s kterou byla také sepsána smlouva.

Zpoždění zahájení prací ovlivní i začátek školního roku. Podstatné je, kdy se podaří vyrobit a vyměnit nové okna, protože tato akce ovlivňuje výuku nejvíce. Podle harmonogramu prací by měly být okna v učebnách vyměněny do 9. září. Proto také druháci až deváťáci začnou školní rok o týden později, tedy  9. září. První třídy, kterých se výměna oken netýká, začnou školní rok již  v pondělí 2. září.Také školní jídelna bude v provozu. Bližší informace získají rodiče přímo na škole.

Město využilo šanci, protože dotaci je třeba vyčerpat do konce roku

Veškeré práce by měly být hotové do 15. listopadu letošního roku, což je důležité vzhledem k získané dotaci, která musí být vyčerpána do konce roku. Město letos ani příliš nepočítalo s tím, že bude úspěšné v případě obou základních škol. Protože však zateplení  školy je nutné a nebylo jisté, zda bude potřebný dotační titul vypsán i v budoucnu, rozhodlo se podat  žádost i na tuto školu s tím, že realizace se předpokládala v příštím roce.

Dotace však byla odsouhlasena velmi rychle a tak bylo nutné okamžitě vypsat výběrové řízení a  urychleně dokončit přípravy celé akce. ZŠ 1. máje je tak poslední hranickou základní školou, zřízenou městem, která dostane nový kabát.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

 

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace