Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Hranice: Pro veřejnost se zavádí Spotřebitelský ombudsman

17.06.2013
Hranice: Pro veřejnost se zavádí Spotřebitelský ombudsman

Autor: jan Zátorský, Mafra, Profimediacz

Popisek: Obchod, ilustrační foto

Nová forma pomoci v oblasti spotřebitelských práv začne sloužit na veřejnosti na živnostenském úřadě v Hranicích. Systém umožní ve spolupráci s nevládními organizacemi rychle a bezplatně se domoci svých práv.

Informoval o tom web města Hranice. Spotřebitelský ombudsman je zaveden kvůli okamžitému řešení palčivého problému s nepoctivým prodejem na předváděcích akcích. Na nich je v řadě případů prodáváno zboží nebo jsou nabízeny služby za použití nekalých obchodních praktik. Spotřebitelům je nuceno ke koupi zboží, které ve skutečnosti nepotřebují. V mnohých případech se navíc jedná o zboží značně předražené.

Snazší kontrola prodejců

Spotřebitel se díky nově zaváděnému systému bude moci zdarma obrátit na některý ze živnostenských úřadů, kde mu pomohou vyplnit jednoduchý vstupní formulář. Ten přejde na místně nejbližší nevládní neziskovou organizaci, která potom bude radit, případně zastupovat spotřebitele, a to opět bezplatně. Systém současně umožní případnou snazší kontrolu dotčeného prodejce orgány státu.

Pokud se spotřebitel rozhodne obrátit se na nevládní neziskovou organizaci přímo, poskytujeme mu kontakty na organizace, které se zabývají ochranou spotřebitele. Může také využít publikovaných vzorů, seznamu spotřebitelských organizací a dalších informací přímo na webových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu.

Kontaktní údaje na živnostenský úřad v Hranicích jsou: Zámecká 118, přízemí - dveře č.120, 75301 Hranice I - Město, kontaktní osoba Bc.Dagmar Chmelařová, tel. 581 828 565, e-mail .

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace