Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Hranice: Pro veřejnost se zavádí Spotřebitelský ombudsman

17.06.2013
Hranice: Pro veřejnost se zavádí Spotřebitelský ombudsman

Autor: jan Zátorský, Mafra, Profimediacz

Popisek: Obchod, ilustrační foto

Nová forma pomoci v oblasti spotřebitelských práv začne sloužit na veřejnosti na živnostenském úřadě v Hranicích. Systém umožní ve spolupráci s nevládními organizacemi rychle a bezplatně se domoci svých práv.

Informoval o tom web města Hranice. Spotřebitelský ombudsman je zaveden kvůli okamžitému řešení palčivého problému s nepoctivým prodejem na předváděcích akcích. Na nich je v řadě případů prodáváno zboží nebo jsou nabízeny služby za použití nekalých obchodních praktik. Spotřebitelům je nuceno ke koupi zboží, které ve skutečnosti nepotřebují. V mnohých případech se navíc jedná o zboží značně předražené.

Snazší kontrola prodejců

Spotřebitel se díky nově zaváděnému systému bude moci zdarma obrátit na některý ze živnostenských úřadů, kde mu pomohou vyplnit jednoduchý vstupní formulář. Ten přejde na místně nejbližší nevládní neziskovou organizaci, která potom bude radit, případně zastupovat spotřebitele, a to opět bezplatně. Systém současně umožní případnou snazší kontrolu dotčeného prodejce orgány státu.

Pokud se spotřebitel rozhodne obrátit se na nevládní neziskovou organizaci přímo, poskytujeme mu kontakty na organizace, které se zabývají ochranou spotřebitele. Může také využít publikovaných vzorů, seznamu spotřebitelských organizací a dalších informací přímo na webových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu.

Kontaktní údaje na živnostenský úřad v Hranicích jsou: Zámecká 118, přízemí - dveře č.120, 75301 Hranice I - Město, kontaktní osoba Bc.Dagmar Chmelařová, tel. 581 828 565, e-mail .

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace