Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Přerovské noviny: Sloučení škol v Předmostí

04.03.2013
Přerovské noviny: Sloučení škol v Předmostí

Autor: Přerov

Popisek: Základní škola

O tom, že jednoho dne dojde ke sloučení škol v Předmostí v Přerově, asi nikdo nepochyboval. Dětí ubývá, ZŠ Hranická je téměř prázdná, čili je tento krok logický.

Zatímco v ZŠ Hranická se počet dětí za poslední léta ztenčil sotva na třetinu, ZŠ Pod skalkou (dál jen Mateřídouška), jakožto podstatně mladší školské zařízení měla vývoj zcela opačný. K dnešnímu dni je zde více žáků, jak v ZŠ, tak ve dvou MŠ. Při škole funguje také středisko volného času, což nebývá obvyklé.

Samozřejmě je organizace násobně větší i počtem pracovníků. Podotýkám, že to vše vzniklo z ničeho, jen z píle a nadšení skupiny učitelů, kteří chtěli změnit strnulost a šeď našeho školství a vše dělat trochu jinak, blíže dětem a rodičům. Výsledky školy svědčí o tom, že se záměr podařil a daří se i nadále.

Už teď je jisté, že Mateřídouška přijde o svou budovu v ulici Pod Skalkou a dojde ke stěhování prvního stupně do budovy na ulici Hranická. Tento krok lze odůvodnit tím, že budova je dodnes v původním stavu a naopak již zateplená budova ZŠ Hranická je poloprázdná.

Teď k tomu, co lze chápat jen stěží. A sice proč podstatně větší organizace, tedy Mateřídouška má plně přejít pod ZŠ Hranická, viz odkaz na materiál k zítřejšímu jednání zastupitelstva.


Mateřídouška má nedávno ve funkci potvrzenou ředitelku, zatímco ředitel ZŠ Hranická odchází letos do penze. Ještě spojení obou škol do nového subjektu by mi přišlo celkem logické, vzhledem k rovným příležitostem obou škol. Jaký je tedy důvod takového sloučení?

(Zdroj: prerovskenoviny.eu)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace