Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Romský útok v Přerově! Po skončení pochodu nacionalistů

02.05.2013
Romský útok v Přerově! Po skončení pochodu nacionalistů

Autor: Dělnická strana

Popisek: Pochod Dělnické strany, ilustrační foto

Ve středu 1. května se v Přerově uskutečnilo shromáždění českých a moravských nacionalistů. Akce, kterou město povolilo a pak se jí bálo, proběhla v klidu. Po jejím skončení napadli dva Romové příslušníka hnutí Antifa.

Do Přerova přijely na tři stovky příznivců Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a Dělnické mládeže. Sraz měly ve čtrnáct hodin na Masarykově náměstí v Přerově. 

Předseda DSSS Tomáš Vandas v projevu zkritizoval preventivní opatření města a policie. „Připadám si, že jsem v obleženém městě. Proč se město Přerov nezaměří na vlastní problémy? Vždyť radní se už potřetí ocitli v hledáčku protikorupční policie," řekl Vandas a poté se věnoval hlavním bodům - kritice Evropské unie a rostoucímu dluhu České republiky.

SOUVISEJÍCÍ:

Přerov povolil pochod Dělnické strany, prý to jinak nešlo

Pryč z EU a Cikáni do práce

Po hodině projevů na náměstí se účastníci akce vydali na dvoukilometrový pochod městem. Nesli transparenty Pryč z krize = Pryč z EU. K žádným konfliktům nedocházelo. Pochod vedl mimo lokality, kde bydlí Romové a celou trasu hlídala policie, včetně těžkooděnců. Z pochodujícího davu se občas ozvalo skandování „Cikáni do práce“.

Romové zaútočili

Po šestnácté hodině pochod skončil a jeho účastníci se v klidu rozešli. Zhruba půl hodiny po skončení pochodu napadli dva Romové jednoho z demonstrantů. „Z dosud nezjištěných příčin napadli dva muži pravděpodobně příslušníka hnutí Antifa. Jeden z útočníků ho srazil k zemi a druhý ho začal kopat. Útočníci skončili na policii a napadený muž v nemocnici," popsala novinářům incident policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Zasahovali i policisté z Prahy

Na shromáždění DSSS a Dělnické mládeže zasahovalo 700 policistů z Olomoucka a Zlínska. „Posílili je i kolegové z Pardubického kraje a Prahy," řekl novinářům velitel zásahu Libor Krejčiřík. Nechyběli mezi nimi těžkooděnci a policisté s koňmi. Prostor nad městem monitoroval vrtulník s kamerou. V rámci kontrol příznivců DSSS policie zabavila tři pepřové spreje, dva teleskopické obušky a jeden boxer.

Kvůli shromáždění nacionalistů zrušili prvomájové oslavy přerovští sociální demokraté.

SOUVISEJÍCÍ:

Přerov na 1. máje: Strach nad městem. DSSS vyráží, primátor se bojí

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace