Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Přerov na 1. máje: Strach nad městem. DSSS vyráží, primátor se bojí

29.04.2013
Přerov na 1. máje: Strach nad městem. DSSS vyráží, primátor se bojí

Autor: DSSS

Popisek: Dělnická strana

Na Prvního máje projde ulicemi Přerova pochod Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Město akci schválilo. Prý to jinak nešlo. Teď se ale bojí a obyvatele města varuje před možnými problémy. Předseda Dělnické strany se kvůli opatřením města zostra pustil do primátora.

Primátor Jiří Lajtoch (ČSSD) před pár dny řekl, že kvůli akci DSSS proběhla jednání s republikovou i městskou policií a s hasiči, a že obyvatelé z domů na trase pochodu dostanou do schránek informativní letáky, aby si zabezpečili majetek.

„Primátor zastrašuje občany, jak se na bývalého tajemníka okresního výboru Socialistického svazu mládeže (SSM) a od roku 1985 rovněž člena KSČ sluší,“ uvedl v reakci na primátorova preventivní opatření Erik Lamprecht, předseda Dělnické mládeže.

SOUVISEJÍCÍ:

Přerov povolil pochod Dělnické strany, prý to jinak nešlo

DSSS: „Klid neslibujeme“

Podle Dělnické strany radnice raději vyvolává v Přerově atmosféru válečného stavu, jen aby si Přerované nepřišli vyslechnout konečně pravdu. „Ani v den shromáždění se nehodláme nechat šikanovat, a pokud represivní orgány budou například omezovat přístup občanů na shromáždění, jsme připraveni improvizovat. Je tedy na nich, zda chtějí poklidné shromáždění, nebo vyprovokovat něco jiného,“ dodal Lamprecht.

ČSSD ruší své akce

Policie vyhodnotila akci jako rizikovou. Sociální demokraté proto zrušili své tradiční prvomájové oslavy na Žerotínově náměstí. Komunisté oznámili, že nic odkládat na jindy nebudou.

„Nechceme to odkládat na jiný termín, protože Svátek práce je 1. května a my držíme tradici. Náš program začne v 9 hodin a skončí ve 13 hodin, takže problém bude možná pouze s přístupem našich návštěvníků na Horní náměstí,“ řekl novinářům šéf okresního sdružení KSČM v Přerově Ladislav Mlčák.

Do Přerova mají přijet stovky příznivců DSSS

Do Přerova má na 1. máje dorazit až 500 stoupenců strany a oficiálním svolavatelem pochodu je Dělnická mládež Praha. Nikde jinde v Česku se akce DSSS na prvního máje nekoná.

Milan Glista

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace