Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Hrůza, děs, tankodrom. Tak lidé mluví o přerovských silnicích

26.04.2013
Hrůza, děs, tankodrom. Tak lidé mluví o přerovských silnicích

Autor: Magistrát, Přerov

Popisek: Opravy silnic v Přerově

Řidiči, projíždějící Přerovem, nadávají na děravé silnice. Jejich stav po zimě, to je podle nich hrůza, děs, tankodrom. Město ale spravuje jen některé z nich, a ani na jejich opravy nemá dost peněz.

Výtluky jsou téměř všude v České republice, kvůli dlouhé a náročné zimě, hlubší a rozsáhlejší než v minulých letech. Přerov slíbil, že dá v první fázi do nejnutnějších „záplat“ silnic dva a půl milionu korun.

Tankodrom pro otrlé

„S opravou poničených vozovek, ale i chodníků, jsme začali až v polovině dubna, později, než v předešlých letech. Důvodem byla zima s nízkými teplotami, která letos trvala prakticky až do dubna,“ sdělil náměstek přerovského primátora Michal Zácha (ODS).

„Tohle je opravdu šílené. Kličkuju po tomhle tankodromu z jedné strany na druhou, abych se vyhnul dírám, a auto v protisměru dělalo to samé. Málem jsme se srazili uprostřed cesty. Už by to tady mohl někdo opravit,“ řekl pro Krajské listy.cz řidič bílé oktávie, který projížděl Kozlovicemi.

Úředníci počítali díry

Zaměstnanci ze správy majetku přerovského magistrátu a z technických služeb tvrdí, že už prošli všechny komunikace ve městě a připravili seznam výtluků, které je třeba opravit. „Silnice jsou letos poničené opravdu enormně, takže se dá předpokládat, že odložených dva a půl milionu korun nebudou na všechny opravy stačit,“ dodal Zácha. Přerov bude muset další peníze najít v rezervách.

Problém je i v tom, že ne všechny komunikace na území Přerova spravuje město. Silnice I. třídy jsou ve správě Ředitelství dálnic a silnic, zatímco silnice II. a III. třídy spadají pod Olomoucký kraj.

ŘSD si myje ruce

Dost peněz na opravy prý nemá ani Ředitelství silnic a dálnic. Podle posledních zpráv by letos mělo směřovat na opravu silnic v České republice něco přes osm miliard korun. Z toho tři a půl miliardy půjdou na opravy těch nejvíce poškozených rychlostních silnic a silnic první třídy. Podle ŘSD by byl ale potřeba trojnásobek této částky.

Milan Glista

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na !Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace