Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Nějak nám ta politika přizdisráčství, kdy se krčíme v rožku, přerůstá přes hlavu. A jen sledujeme, jak si s námi Norové vytírají zadek! Mluví „Naštvané matky“

25.05.2015
Nějak nám ta politika přizdisráčství, kdy se krčíme v rožku, přerůstá přes hlavu. A jen sledujeme, jak si s námi Norové vytírají zadek! Mluví „Naštvané matky“

Autor: nastvanematky.cz

Popisek: Eva Hrindová, zakladatelka hnutí Naštvané matky

Zakladatelkou hnutí je ing. Eva Hrindová, narozená 8. 2. 1966, členka místní rady MS ODS Bystročice, oblastní sdružení ODS Olomouc. Podle osobnosti.cz má dvě děti, podle své facebookové stránky je rozvedená. Na svých webových stránkách se prezentuje jako odbornice na média a marketing. Je pravidelnou přispěvatelkou na blog.idnes.cz. Jeden z jejích blogů z počátku února 2015 se stal impulsem pro založení Naštvaných matek, facebookové skupiny, „dobrovolného seskupení lidí, kteří chtějí být slyšet“.

Nejdřív se paní Hrindová přidala ke hnutí Islám v ČR nechceme, následně založila hnutí Naštvané matky. Heslem skupiny je „Návrat ke zdravému rozumu a přirozenosti“.

Vymezují se proti násilí na lidech i zvířatech, „nejsme lhostejní ani k týrání zvířat, které se projevuje při rituálních porážkách (především halal)“, válkám, terorismu, multikulturalismu, islámu, které vidí jako vrchol zla, proti zásahům státu do výchovy dítěte. Hlásají hlavně svobodu slova.

Na jejich webových stránkách nalezneme popis „Naštvané matky jsou spontánní dobrovolná iniciativa lidí, kteří chtějí formulovat své postoje, a tím ovlivňovat veřejné dění“.

Odpor proti vměšování státu a islamizaci

Hlavním diskusním tématem skupiny je vměšování státu do výchovy, což se členům skupiny nelíbí a hlavně odpor proti pokračující „plíživé islamizaci celé Evropy“. Skupina také psala otevřený dopis Ministerstvu školství, kde mu poděkovali za stažení záštity projektu „Muslimové očima českých školáků“.

Velká část jejich programu je nenávist k islámu jako semeništi zla. „Jak je možné, že slušní lidé se bojí jasně říct, že islám je zlo. Bez ohledu na to, kolik lidí se k tomuto zlu utíká – ať už dobrovolně, nebo z donucení?“ ptá se v jiném svém blogu paní Hrindová.

Politická korektnost na úkor bezpečnosti země

Také se paní Hrindová jasně vymezuje proti plošnému očkování, jež srovnává s totalitním režimem. A proti dnešním politikům, kteří podle ní příliš dbají na politickou korektnost na úkor bezpečnosti naší země. „Nelíbí se nám, co se děje v Evropě, a chceme, aby na to náš stát adekvátně reagoval,“ píše v jednom ze svých blogů. „Vyzýváme vás k tomu, abyste svým rozhodováním neopakovali chyby naše a našich sousedů, a zabránili tak šíření radikálních tendencí v muslimské obci na území České republiky,“ apeluje paní Hrindová na politiky ČR.

Častým tématem je i kauza dvou českých dětí, jež zadržují norské úřady. „Nějak nám ta politika přizdisráčství, kdy se krčíme někde v rožku, a hlavně děláme vše pro to, abychom nedráždili, přerůstá přes hlavu. Protože jak jinak nazvat přístup českého státu k případu ukradených dvou občanů ČR? Několik let jen sledujeme, jak si s námi Norové vytírají zadek,“ píše rozhořčeně paní Hrindová v jednom ze svých blogů.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace