Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nějak nám ta politika přizdisráčství, kdy se krčíme v rožku, přerůstá přes hlavu. A jen sledujeme, jak si s námi Norové vytírají zadek! Mluví „Naštvané matky“

25.05.2015
Nějak nám ta politika přizdisráčství, kdy se krčíme v rožku, přerůstá přes hlavu. A jen sledujeme, jak si s námi Norové vytírají zadek! Mluví „Naštvané matky“

Autor: nastvanematky.cz

Popisek: Eva Hrindová, zakladatelka hnutí Naštvané matky

Zakladatelkou hnutí je ing. Eva Hrindová, narozená 8. 2. 1966, členka místní rady MS ODS Bystročice, oblastní sdružení ODS Olomouc. Podle osobnosti.cz má dvě děti, podle své facebookové stránky je rozvedená. Na svých webových stránkách se prezentuje jako odbornice na média a marketing. Je pravidelnou přispěvatelkou na blog.idnes.cz. Jeden z jejích blogů z počátku února 2015 se stal impulsem pro založení Naštvaných matek, facebookové skupiny, „dobrovolného seskupení lidí, kteří chtějí být slyšet“.

Nejdřív se paní Hrindová přidala ke hnutí Islám v ČR nechceme, následně založila hnutí Naštvané matky. Heslem skupiny je „Návrat ke zdravému rozumu a přirozenosti“.

Vymezují se proti násilí na lidech i zvířatech, „nejsme lhostejní ani k týrání zvířat, které se projevuje při rituálních porážkách (především halal)“, válkám, terorismu, multikulturalismu, islámu, které vidí jako vrchol zla, proti zásahům státu do výchovy dítěte. Hlásají hlavně svobodu slova.

Na jejich webových stránkách nalezneme popis „Naštvané matky jsou spontánní dobrovolná iniciativa lidí, kteří chtějí formulovat své postoje, a tím ovlivňovat veřejné dění“.

Odpor proti vměšování státu a islamizaci

Hlavním diskusním tématem skupiny je vměšování státu do výchovy, což se členům skupiny nelíbí a hlavně odpor proti pokračující „plíživé islamizaci celé Evropy“. Skupina také psala otevřený dopis Ministerstvu školství, kde mu poděkovali za stažení záštity projektu „Muslimové očima českých školáků“.

Velká část jejich programu je nenávist k islámu jako semeništi zla. „Jak je možné, že slušní lidé se bojí jasně říct, že islám je zlo. Bez ohledu na to, kolik lidí se k tomuto zlu utíká – ať už dobrovolně, nebo z donucení?“ ptá se v jiném svém blogu paní Hrindová.

Politická korektnost na úkor bezpečnosti země

Také se paní Hrindová jasně vymezuje proti plošnému očkování, jež srovnává s totalitním režimem. A proti dnešním politikům, kteří podle ní příliš dbají na politickou korektnost na úkor bezpečnosti naší země. „Nelíbí se nám, co se děje v Evropě, a chceme, aby na to náš stát adekvátně reagoval,“ píše v jednom ze svých blogů. „Vyzýváme vás k tomu, abyste svým rozhodováním neopakovali chyby naše a našich sousedů, a zabránili tak šíření radikálních tendencí v muslimské obci na území České republiky,“ apeluje paní Hrindová na politiky ČR.

Častým tématem je i kauza dvou českých dětí, jež zadržují norské úřady. „Nějak nám ta politika přizdisráčství, kdy se krčíme někde v rožku, a hlavně děláme vše pro to, abychom nedráždili, přerůstá přes hlavu. Protože jak jinak nazvat přístup českého státu k případu ukradených dvou občanů ČR? Několik let jen sledujeme, jak si s námi Norové vytírají zadek,“ píše rozhořčeně paní Hrindová v jednom ze svých blogů.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace