Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dívka přiznala, že se pobodala sama. Bylo to volání o pomoc

16.04.2013
Dívka přiznala, že se pobodala sama. Bylo to volání o pomoc

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Policie pátrala zbytečně, dívka si všechno vymyslela. Ilustrační foto

KRIMI: Ležela v centru Olomouce a z břicha jí tekla krev. V takovém stavu našli náhodní kolemjdoucí devatenáctiletou dívku, která později vypověděla, že ji pobodali dva vysocí muži kvůli pár korunám na cigarety. Případ byl ale od začátku z mnoha důvodů podezřelý a nyní se ukázalo, že si dívka všechno vymyslela.

„Pobodala se sama, případ proto uzavíráme s tím, že se nestal. Šlo o sebepoškozování,“ uvedl vedoucí olomouckého policejního územního odboru Jiří Musil. Dívka totiž podle něj přiznala, že se nožem poranila sama a řešila tak své osobní problémy. Do vyšetřování se tak celkem zbytečně zapojila řada policistů, policejní psi a ve strachu také žili obyvatelé Olomouce, které bezdůvodné brutální napadení v centru města samozřejmě vyděsilo.

Chyběli svědci

Potvrdila se tak jedna z vyšetřovacích verzí, která s postupem času stále nabývala na pravděpodobnosti. Dívka totiž od začátku nebyla schopná přesně určit, kde k incidentu došlo, a navíc chyběli svědci, kteří by takovou událost v poměrně frekventovaných Bezručových sadech potvrdili. Hlavní otazník ale vysel nad samotným zraněním.

Dívka totiž ve své výpovědi uvedla, že ji napadli dva skoro dvoumetroví chlapi ve věku asi 25 let. Tomu ale neodpovídala hloubka rány ani směr jejího vedení. Asi 5 centimetrů hluboké bodnutí totiž vedlo ve směru od zdola nahoru, což je při útoku vyšší osoby velmi nepravděpodobné a naznačuje to spíše, že se oběť poranila sama. Vyšetřovatelé navíc předpokládají, že kdyby byl útočníkem muž, zasadil by mnohem tvrdší ránu, která by pronikla dál než jen do podkoží.

Možná volala o pomoc

Dívka nakonec pod tíhou důkazů přiznala, že si napadení vymyslela. Důvodem byly podle policistů čistě osobní důvody. Podle námi osloveného odborníka se může jednat o volání o pomoc: „Je možné, že dívka chtěla tímto způsobem upozornit na sebe a na své rodinné problémy. Ublížit sám sobě je poměrně častý způsob, jak to udělat,“ řekl pro KrajskeListy.cz Vojtěch Jurásek z fakulty sociologie v Brně.

Dívce navíc nyní kvůli celému incidentu přibudou ještě další starosti. Olomoucká policie totiž zvažuje, zda dívku neobvinit z křivého svědectví a šíření poplašné zprávy. Ve hře je i možnost, že by po ní vymáhala náklady na pátrání po neexistujících pachatelích.

Kristína Levá

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace