Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Bude to pořádný rachot. Ecce Homo Park je unikátní živá expozice, která vzniká v Olomouckém kraji. Pomoci s ní může i veřejnost, dostane se do síně slávy

16.04.2015
Bude to pořádný rachot. Ecce Homo Park je unikátní živá expozice, která vzniká v Olomouckém kraji. Pomoci s ní může i veřejnost, dostane se do síně slávy

Autor: Ecce Homo Park

Popisek: Plánek budoucího Ecce Homo Parku

Organizátoři Ecce Homo Šternberk budují nový Ecce Homo Park, s jehož realizací má příležitost pomoci i veřejnost. Nezůstane škodná. Užijí si i děti.

Vše začalo v loňském roce, kdy město Šternberk poskytlo místnímu automotoklubu (AMK) část prostor Augustiniánského kláštera, který se nyní pod taktovkou AMK a s pomocí několika přátel stavebně upravuje. Veřejnost se může stát součástí závodů, které mají 110letou tradici a zažít jejich atmosféru na vlastní kůži. „Podpořte motorsport a závody do vrchu na Šternbersku na www.startovac.cz/projekty/eccehomopark. Za finanční podporu se můžete těšit například na jízdu v závodním voze těsně před samotným závodem, večeři se závodníky a organizátory, vstup do uzavřeného depa nebo zájezd na Vyhlášení Mistrů Evropy do Portugalska,“ slibují organizátoři.

Kde vznikl nápad a o co vlastně jde?

„Napadlo nás, že se s veřejností podělíme o atmosféru závodů vybudováním živé expozice, jelikož motorsport není žádná klidná záležitost, bude to od začátku do konce pořádný rachot. V červnu tuto moderní, zábavně naučnou expozici Ecce Homo Park otevíráme při příležitosti oslavy 110 let samotného závodu a 35 let, kdy závod působí jako součást mistrovství Evropy,“ píše se na webové stránce Startovače. Vstupné bude dobrovolné.

Multimédia budou srdcem expozice. Něco speciálně pro děti

V historické části bude představený vývoj tratě Ecce Homo, vývoj závodních vozidel, historie mistrovství Evropy a samotného autoklubu. Multimediální část bude „srdcem“ expozice a nese název síň slávy. Je to rušné centrum celé výstavy a návštěvníci zde nasají atmosféru závodů jak zvukem, tak obrazem.

Bude mít divadelní formu. Součástí expozice je profesionální závodní simulátor s vymodelovanou tratí Ecce Homo, na kterém můžete poměřit své výkony s profesionálními závodníky. Pro školy a děti je připravený junior simulátor a automobil, na kterém si budou moci vyzkoušet jednoduchou opravu vozu nebo výměnu kola.

A v neposlední řadě bude připravena část, kde si návštěvníci budou moci vyzkoušet, jak se zachovat v těžkých situacích při záchraně života raněnému při autonehodě.

Nějaké peníze ještě chybí

Nyní se dokončují náročné a zdlouhavé stavební úpravy a nadšení organizátoři se snaží získat peníze na dokončení části pro školy, záchrannou část, vymodelování trati Ecce Homo pro závodní trenažer a část síně slávy, konkrétně jejího ozvučení.

Kdo bude ochoten pomoci, neodejde prý s prázdnou. Pro všechny pomocníky Ecce Homo Parku jsou vytvořené speciální odměny. Pomocníci se mohou těšit na jízdu v závodním voze těsně před samotným závodem, večeři se závodníky a organizátory, vstup do uzavřeného depa nebo zájezd na Vyhlášení Mistrů Evropy do Portugalska. Pomocníci budou mít své místo v síni slávy Ecce Homo Parku.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace