Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bude to pořádný rachot. Ecce Homo Park je unikátní živá expozice, která vzniká v Olomouckém kraji. Pomoci s ní může i veřejnost, dostane se do síně slávy

16.04.2015
Bude to pořádný rachot. Ecce Homo Park je unikátní živá expozice, která vzniká v Olomouckém kraji. Pomoci s ní může i veřejnost, dostane se do síně slávy

Autor: Ecce Homo Park

Popisek: Plánek budoucího Ecce Homo Parku

Organizátoři Ecce Homo Šternberk budují nový Ecce Homo Park, s jehož realizací má příležitost pomoci i veřejnost. Nezůstane škodná. Užijí si i děti.

Vše začalo v loňském roce, kdy město Šternberk poskytlo místnímu automotoklubu (AMK) část prostor Augustiniánského kláštera, který se nyní pod taktovkou AMK a s pomocí několika přátel stavebně upravuje. Veřejnost se může stát součástí závodů, které mají 110letou tradici a zažít jejich atmosféru na vlastní kůži. „Podpořte motorsport a závody do vrchu na Šternbersku na www.startovac.cz/projekty/eccehomopark. Za finanční podporu se můžete těšit například na jízdu v závodním voze těsně před samotným závodem, večeři se závodníky a organizátory, vstup do uzavřeného depa nebo zájezd na Vyhlášení Mistrů Evropy do Portugalska,“ slibují organizátoři.

Kde vznikl nápad a o co vlastně jde?

„Napadlo nás, že se s veřejností podělíme o atmosféru závodů vybudováním živé expozice, jelikož motorsport není žádná klidná záležitost, bude to od začátku do konce pořádný rachot. V červnu tuto moderní, zábavně naučnou expozici Ecce Homo Park otevíráme při příležitosti oslavy 110 let samotného závodu a 35 let, kdy závod působí jako součást mistrovství Evropy,“ píše se na webové stránce Startovače. Vstupné bude dobrovolné.

Multimédia budou srdcem expozice. Něco speciálně pro děti

V historické části bude představený vývoj tratě Ecce Homo, vývoj závodních vozidel, historie mistrovství Evropy a samotného autoklubu. Multimediální část bude „srdcem“ expozice a nese název síň slávy. Je to rušné centrum celé výstavy a návštěvníci zde nasají atmosféru závodů jak zvukem, tak obrazem.

Bude mít divadelní formu. Součástí expozice je profesionální závodní simulátor s vymodelovanou tratí Ecce Homo, na kterém můžete poměřit své výkony s profesionálními závodníky. Pro školy a děti je připravený junior simulátor a automobil, na kterém si budou moci vyzkoušet jednoduchou opravu vozu nebo výměnu kola.

A v neposlední řadě bude připravena část, kde si návštěvníci budou moci vyzkoušet, jak se zachovat v těžkých situacích při záchraně života raněnému při autonehodě.

Nějaké peníze ještě chybí

Nyní se dokončují náročné a zdlouhavé stavební úpravy a nadšení organizátoři se snaží získat peníze na dokončení části pro školy, záchrannou část, vymodelování trati Ecce Homo pro závodní trenažer a část síně slávy, konkrétně jejího ozvučení.

Kdo bude ochoten pomoci, neodejde prý s prázdnou. Pro všechny pomocníky Ecce Homo Parku jsou vytvořené speciální odměny. Pomocníci se mohou těšit na jízdu v závodním voze těsně před samotným závodem, večeři se závodníky a organizátory, vstup do uzavřeného depa nebo zájezd na Vyhlášení Mistrů Evropy do Portugalska. Pomocníci budou mít své místo v síni slávy Ecce Homo Parku.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace