Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Přes dvě stovky řidičů jezdí na Olomoucku bez dálniční známky. Policie si na ně pořádně posvítila

18.03.2015
Přes dvě stovky řidičů jezdí na Olomoucku bez dálniční známky. Policie si na ně pořádně posvítila

Autor: policie.cz

Popisek: Policie kontroluje dálniční známky.

Policie v Olomouckém kraji se zaměřila na dálniční známky. Načapala skutečně nemalý počet hříšníků, kteří sázejí na štěstí.

V letošním roce policisté dálničního oddělení Kocourovec při kontrolních akcích odhalili úctyhodných 216 řidičů bez platné dálniční známky na letošní rok. Ta je sice platná tradičně ještě jeden měsíc po skončení "starého roku", leden už ale máme měsíc a půl za sebou.

Jen při včerejší dvouhodinové akci zaměřené na kontrolu dálničních známek policisté načapali 15 řidičů, kteří tuto povinnost nesplnili.

Vyplatí se riskovat kvůli několikatisícové pokutě?

„Každý řidič, který jede po dálnici nebo po zpoplatněné silnici pro motorová vozidla je povinen mít na předním skle vylepenou platnou dálniční známku. Pokud to nemá, vystavuje se postihu," upozorňuje policejní mluvčí z Olomoucka Marta Vlachová.

Za přestupek mu může být uložena bloková pokuta až do výše 5 tisíc korun. mnozí zapomínají, že platná je známka tehdy, pokud je na ní rovněž vyplněna registrační značka vozidla. Tento údaj musí být i na kontrolním útržku, který je také řidič při kontrole povinen předložit," dodává Marta Vlachová.


Oba díly kupónu

Při nesplnění této povinnosti se rovněž vystavuje sankci. Kontrola dálničních známek, technického stavu vozidla, rychlosti a dalších povinností, které musí řidič dodržovat, se konají každý den, upozorňuje Policie ČR. 

Dálnice bez poplatku

Úseky, kde musí být dálniční kupón vylepen, jsou označeny dopravní značkou "dálnice" nebo "silnice pro motorová vozidla". Zpoplatněné úseky jsou znázorněny na přiložené mapce.


Mapa zpoplatněných úseků silnic a dálnic

Nezpoplatněné úseky jsou na silnicích a dálnicích a při vjezdu na ně označeny dodatkovou tabulkou "bez poplatku", která obsahuje přeškrtnutý symbol dálničního kupónu. Tato dodatková tabulka je umístěna vždy společně s dopravní značkou "dálnice" nebo "silnice pro motorová vozidla", viz obrázek výše.

Po uplynutí doby platnosti kupónu musí být nalepený díl z předního skla vozidla odstraněn.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace