Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Pokud vás na Olomoucku někdo osloví ve vlaku, nelekněte se. Nemusí to být potížista, ale tazatel

14.03.2015
Pokud vás na Olomoucku někdo osloví ve vlaku, nelekněte se. Nemusí to být potížista, ale tazatel

Autor: KIDSOK

Popisek: Železniční souprava - ilustrační foto

V březnu dojde ve vlacích na dvou tratích v Olomouckém kraji k celodennímu přepravnímu průzkumu. Výsledkem má být spokojenost cestujících.

Pro Koordinátora Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK) provedou průzkum studenti Univerzity Palackého. Průzkum předchází rozšíření integrovaného dopravního systému na tratě 275 a 301.

Předložte jízdenku, prosím

Tazatelská akce se uskuteční 19. března na trati 301 v úseku mezi Olomoucí a Prostějovem a na trati 275 mezi zastávkami Olomouc a Skrbeň. Bude se týkat pouze osobních a spěšných vlaků. Tazatelé požádají cestující o předložení jízdenky a zodpovězení dotazů, zda přestupují na městskou hromadnou dopravu v Olomouci a Prostějově a jaký druh jízdenky využívají.

„Cílem našeho průzkumu je rozšíření integrace, která přináší větší pohodlí cestujícím. Těm děkujeme za ochotu zodpovědět otázky, které nám pomohou integraci optimálně připravit,“ uvedl ředitel Koordinátora Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje Jaroslav Tomík.

Koordinátor musí zajistit co nejjednodušší přepravu

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK) vznikl v roce 2012 jako příspěvková organizace Olomouckého kraje. Hlavním smyslem zřízení této organizace je centralizace veřejné dopravy a její globální systémové řízení z jednoho místa. „Dopravní obslužnost je naše priorita. Potřebujeme kvalitní veřejnou dopravu nejen kvůli mobilitě občanů a dobré dostupnosti veřejných služeb,“ uvedl Alois Mačák, náměstek hejtmana zodpovědný za oblast dopravy.

Posláním integrovaného dopravního systému hromadné dopravy osob je vytvoření takového systému, který - při daných ekonomických možnostech - uspokojí optimálním způsobem přepravní potřeby obyvatel a návštěvníků daného regionu, tedy poskytne dostatečně kvalitní a cenově přístupnou nabídku přepravních služeb, především dostupnost cílů cest.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace