Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

VIDEO: Tragédie pod hladinou! Hasiči zachránili z ledové vody ženu a jejího psa

05.01.2015
VIDEO: Tragédie pod hladinou! Hasiči zachránili z ledové vody ženu a jejího psa

Autor: Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

Popisek: Hasiči zachraňují ženu, pod kterou se prolomil led

Žena se psem se v neděli 4. ledna topila na Poděbradech v Olomouci. Zachránili ji nakonec hasiči. Celou akci můžete vidět na videu. V posledních dnech toho olomoučtí požárníci zachraňovali více, jeden z posledních zásahů na přelomu si vyžádal lidský život.

V neděli, tři minuty po půl jedné odpoledne, kdosi na operační středisko Hasičské záchranné služby Olomouckého kraje oznámil, že na Poděbradech se topí žena se psem. Ta venčilasvého čtyřnohého miláčka, který během procházky zaběhl na tenký led a propadl se do vody. Jeho majitelka se snažila pomoci mu zpět, ovšem ani ji led neudržel.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z požární stanice v Olomouci se člunem. Po příjezdu zjistili, že žena i se psem je asi 15 až 20 metrů od břehu. „Pomocí nastavovacích žebříků za standardního jištění se hasiči po ledě dostali až k ženě. Během deseti minut ji dostali na břeh,“ popsala způsob záchrany Vladimíra Hacsiková, mluvčí hasičů Olomouckého kraje.

 

Podchlazenou ženu požárníci zabalili do dek a udržovali v teple do příjezdu zdravotnické záchranné služby. Mezitím se stejným způsobem zaměřili na záchranu jejího psa, dalmatina. Jeho záchrana již byla rychlá a bez komplikací.

Truhlář přišel o dílnu

Začátek roku hasičům z Olomoucka nabídl i možnost záchrany během požáru truhlářské dílny u Přerova. Stalo se tak v pátek 2. ledna v odpoledních hodinách.

I tato akce je obrazově zdokumentována: 

 

Na místo vyjeli nejen profesionální hasiči z Přerova, ale také dobrovolní hasiči z Čech, Radslavic, Dřevohostic a Přerova a hasiči Správy železniční dopravní cesty. Již v době jízdy hasičů k zásahu byly viditelné plameny z hořícího objektu, který byl požárem zcela zasažen. Hasiči po příjezdu zjistili, že hoří celý dřevěný objekt, který majitel využíval jako truhlářskou dílnu, o rozměrech asi 27x11 metrů. Požárem byly zasaženy také všechny výrobní stroje.

Na likvidaci požáru hasiči nasadili šest proudů vody, současně s hašením chránili také obytnou budovu, která stála nedaleko. U zasaženého objektu došlo v průběhu požáru ke zřícení. Při likvidačních pracích hasiči rozebírali konstrukce a dohašovali ohniska. Na závěr zkontrolovali okolní objekty a po prohlídce požářiště se vrátili zpět na základny. Výše škody byla vyčíslena předběžně na 900 000, příčina je zatím v šetření.

Jeden z posledních zásahů si vyžádal lidský život

Všechny z posledních zásahů zdejších hasičů se bohužel neobešly bez úmrtí. Při jednom z posledních požárů ještě v roce 2014 zemřel člověk. Na místo večer před Silvestrem vyjeli hasiči z požární stanice v Olomouci a dobrovolní hasiči z Olomouce-Holice. Po příjezdu zjistili, že hoří chatka o rozměrech asi 10x10 metrů, a požár se rozšířil i na další objekt stojící poblíž. Ihned dvěma proudy začali plameny likvidovat.

Při průzkumu našli uvnitř hořícího objektu lidské tělo, které nejevilo známky života. V průběhu likvidačních prací hasiči rozebírali konstrukce a dohašovali ohniska. Co bylo příčinou vzniku požáru a jak vysoká škoda vznikla, je předmětem šetření.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace