Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Týden rané péče 2014 chystá mnoho zajímavých akcí po celé ČR, od Prahy po Olomouc, s podtitulem Mít dobrý start

18.11.2014
Týden rané péče 2014 chystá mnoho zajímavých akcí po celé ČR, od Prahy po Olomouc, s podtitulem  Mít dobrý start

Foto: Archiv

Popisek: Týden rané péče, ilustrační foto

Od pondělí 24. listopadu do neděle 30. listopadu bude probíhat již sedmý ročník celonárodní akce na podporu rodin s postiženými dětmi „Týden rané péče“. Hlavním organizátorem je Společnost pro ranou péči, ke které se připojilo na třicet regionálních poskytovatelů rané péče z celé ČR. Podtitul „Mít dobrý start“ předznamenává charakter kampaně i doprovodných akcí.

Cílem organizátorů je přesvědčit veřejnost, že raná péče má nezastupitelné místo v podpoře dětí s postižení v prvních letech života. Tato včasná podpora má zásadní vliv na kvalitu celého budoucího života těchto dětí i celé rodiny.

Pondělí 24. 11.

V hlavním městě Praze se během posledního listopadového týdne můžete těšit například na pondělní vernisáž 24. 11. od 18:00 k výstavě fotografií „Domov je doma“ od fotografa Patrika Pavlačíka. Fotografie zachycují běžný život rodin s dětmi s postižením. Vernisáž proběhne v příjemné Galerii Navrátil ve Vítkově ulici, v Karlíně. Pozvání přijal také olympionik a mistr světa ve vodním slalomu Vávra Hradilek a poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová. Stejná výstava i pondělní vernisáž proběhne ve stejném čase také v Ostravě v pasáži u Knihovny města Ostravy v ulici 28. října.

I v moravské metropoli Olomouci proběhne v pondělí od 15:30 vernisáž k výstavě „Mít dobrý start“ v nákupní galerii Šantovka.

Úterý 25. 11.

Úterý 25. 11. strávíme s knížkou v ruce při vůni horké čokolády v pražské kavárně a čokoládovně Chococafé v Klimentské ulici. Náš vážený host spisovatelka Martina Drijverová nám přečte úryvky ze svých oblíbených knížek a popovídá si s dětmi a rodiči o čem jen si budete přát. Majitelka kavárny vás také ráda zavede do tajů výroby čokolády. Celou akcí vás provede moderátorka Markéta Ježková. Začínáme v 16:00.

Středa 26. 11.

Ve středu 26. 11. se v Ostravě můžete těšit na přednášku psycholožky Michaely Mrowetz o „Posilování zdravých, pevných a láskyplných vazeb v rodině“.

Čtvrtek 27. 11.

Ve čtvrtek 27. 11. proběhne ve Vrchlabí v Diakonii ČCE, středisku Světlo ve Vrchlabí, workshop „Tvoříme…aneb placky, které nejsou k jídlu“. V Olomouci se pak v ten samý den koná na Krajském úřadě Olomouckého kraje od 13:00 Kulatý stůl na téma „Rodina s dítětem s ohroženým vývojem a s postižením a spolupráce se školskými poradenskými zařízeními“.  Přizváni jsou odborníci napříč spektrem. Ve Znojmě se ve čtvrtek můžete dozvědět, co dělat, když se vám zdá, že s vývojem dítěte není něco v pořádku na besedě s pracovnicemi rané péče v Dětském centru Mládeže 1020.

U čtvrtka ještě chvilku zůstaneme. V Brně se totiž touto dobou koná výstava o rané péči „Vidět s úsměvem“ v Dětské nemocnici v Brně a v Nemocnici v Jihlavě. V Ostravě a v Českých Budějovicích se v ten samý den koná také seminář „Kafe jinak aneb Jak chutná káva nevidomým“. Během této akce můžete také nechat vyšetřit preventivně zrak svému dítěti.

Pátek 28. 11.

Před víkendem 28. 11. v Olomouci proběhne od 15:00 do 19:00 zážitkové odpoledne pro rodiny s dětmi při vypuštění plovoucích lampionů štěstí v Bezručových sadech za účasti patrona Týdne rané péče Vávry Hradilka.

Sobota 29. 11.

Víkend začne ve v Praze zvesela. V sobotu 29. 11. od 14:00 se můžete přijít pobavit na polštářové divadlo výtvarníka Vojtěcha Otčenáška a spisovatelky Martiny Drijverové. Hrát se budou dvě čertovské legendy „Čertův mlýn“ a „Čertův sloup“ v Galerie umění pro děti GUD, na Náměstí Franze Kafky 24/3, 110 00 Praha 1.

V Českých Budějovicích během kampaně čeká na studenty vysokých škol zajímavé zážitkové semináře o rané péči.

Neděle 30. 11.

V neděli uzavře celý Týden rané péče 2014 Adventní koncert ve Vrchlabí od 14:00. Koncert se bude konat v DK Střelnice Vrchlabí, Vančurova 378.

Významný sponzor

Společnost pro ranou péči letos získala významného sponzora Týdne rané péče Media marketing services, který pomůže poskytovatelům rané péče zpropagovat službu rané péče v rádiích po celé České republice v mediální kampani v hodnotě 1 200 000 Kč. Za tento počin patří MMS velké ocenění a poděkování.

Týden rané péče podporuje mnoho osobností

Sedmý ročník Týdne rané péče podporuje mnoho osobností, mezi něž patří například Jan Kraus, olympionik Vávra Hradilek, házenkář David Juříček, spisovatelka Alena Ježková, bývalá miss ČR Jitka Nováčková, Ondřej Závodský, profesor Jiří Štreit a další.

Všichni, co se podílejí na přípravě Týdne rané péče 2014, se na Vás velmi těší. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Anička Vančová