Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Konec „války policistů“? Tohle se čeká od nového šéfa olomoucké policie s vysokými odměnami

04.11.2014
Konec „války policistů“? Tohle se čeká od nového šéfa olomoucké policie s vysokými odměnami

Autor: Policie ČR

Popisek: Nový krajský policejní ředitel Libor Krejčiřík v Olomouci

Nové vedení má od listopadu olomoucká krajská policie. Po rezignujícím řediteli stanul v čele nový muž. Spekuluje se, zda za odchodem bývalého šéfa není „válka policistů“. Co se stane s příchodem nového lídra, lze jen odhadovat. V mnohém byl zřejmě zajedno s předešlým vedením, když od něj dostával tak dobré odměny, jak píší lidé v diskuzích. Přečtěte si jeho životopis...

Je psychicky zdeptaný

Dosavadní ředitel policie v Olomouckém kraji Jaroslav Skříčil odešel z funkce na vlastní žádost už na konci září. U policejního sboru od příštího roku nebude sloužit vůbec. Jeho místo nyní od listopadu obsadil náměstek pro vnější službu Libor Krejčiřík.

„Ve funkci ředitele okresního ředitelství a posléze ve funkci ředitele krajského ředitelství působím 20 let. Tato funkce je po všech stránkách velmi náročná, zodpovědná a značně psychicky vyčerpávající," uvedl před časem Skříčil ve svém prohlášení. Spekuluje se ovšem, že na něj dolehly poměry v olomoucké policii, které média označovala jako „válku policistů“. Zabývala se jimi letos i Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) a rovněž sněmovní komise pro kontrolu činnosti GIBS.

Vyšetřovaného policistu si nechá?

Podivný případ začal v roce 2012, kdy GIBS vyšetřovala inspektora Petra Netušila, který začal prověřovat vysoko postaveného policistu – zástupce olomouckého krajského policejního ředitele Karla Kadlece. Ten údajně vyvíjel tlak na podřízené, aby v jedné z kauz zvrátili koupi domu ve prospěch podnikatele Ivana Kyselého. Netušil ovšem své prověřování nemohl dokončit. Sám se musel vypořádat s obviněním ze zneužití pravomoci. Při vyšetřování prý uváděl nepravdivé informace. Jeho případ pak převzali kolegové z Hradce Králové, kteří ho posléze odložili. Zmíněný podnikatel Kyselý je prý přítel bývalého ministra vnitra Ivana Langera.

Nový ředitel olomoucké krajské policie.

Libor Krejčiřík, nový šéf krajského ředitelství olomoucké policie.

Jaké budou odměny teď? Ve šlépějích předchůdce?

Odstupující ředitel v kauze přímo nefiguroval. Ani náměstek, který křeslo po něm toto pondělí převzal. Ti spolu zřejmě nevycházeli ve zlém, pokud jsou pravdivé příspěvky čtenářů u článků na toto téma na ParlamentníchListech.cz. Tam byly několikrát komentovány odměny právě na olomoucké krajské policii. V době, kdy policie avizovala škrty, si v Olomouci rozdělovali odměny od 85 tisíc korun i výše. Odcházející ředitel měl třeba právě svému současnému nástupci přilepšit k platu odměnou přesně v této částce.

Z připomenuté kauzy slouží dnes u olomoucké policie nadále například Karel Kadlec. Podle stránek ministerstva vnitra je náměstkem ředitele pro službu kriminální policie a vyšetřování.

Nový ředitel Libor Krejčiřík také na stránkách Policie.cz nechal zveřejnit svůj životopis. Veřejnost se tak může mimo jiné dozvědět, že se věnuje například turistice, tanci, běžeckému a sjezdovému lyžování, nebo kolik má dětí a u jaké firmy začínal jako asistent.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace