Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Olomoucká aglomerace ITI, což je Olomouc, Přerov a Prostějov, se představila v Bruselu

30.10.2014
Olomoucká aglomerace ITI, což je Olomouc, Přerov a Prostějov, se představila v Bruselu

Autor: Olomouc

Popisek: Olomouc, panorama

V rámci Open Days 2014 se prezentovala Olomouc. Evropský týden regionů a měst se konal v Bruselu v první polovině října. Zástupci z regionu vystoupili na odborných seminářích a diskuzích věnovaných tématům blízkým regionální politice.

Evropský týden regionů a měst v Bruselu navštívila delegace zástupců statutárního města Olomouce, Olomouckého kraje a Univerzity Palackého.

Akce, kterých se účastnili, se zaměřily na problematiku podpory sektoru služeb na venkově, na oblast chytrých specializací využívaných ve zdravotnictví. Třetí aktivitou byl odborný seminář věnovaný rozvoji měst a využití nástroje ITI (integrované územní investice). Olomouckou aglomeraci prezentoval Daniel Foltýnek, zpracovatel Olomoucké aglomerace ITI, jenž představil proces přípravy strategického územního nástroje, který povede k výraznějšímu rozvoji celého regionu střední Moravy. „Podpora oblastí s vysokým potenciálem růstu je jedním z klíčových nástrojů pro zachování konkureceschopnosti Evropy a to je hlavní cíl dotační politiky EU v novém plánovacím období,“ říká náměstek primátora Ladislav Šnevajs.

Středomoravská aglomerace byla zařazena teprve letos

Středomoravská aglomerace, tvořena městy Olomouc, Přerov a Prostějov a jejich okolím, byla mezi takzvané ITI územní celky zařazena letos v lednu. V následujícím šestiletém plánovacím období EU má tak šanci na největší dotační podporu v řádu miliard korun. Pro region je to příležitost, jak získat prostředky například na vybudování důležitých dopravních staveb nebo moderních vědecko-výzkumných zařízení.

Cílem Open Days 2014 je umožnit setkání zástupců regionů, univerzit, podnikatelské sféry či médií s politickými představiteli a společně diskutovat o vybraných tématech. Během celého týdne navštívilo pořádané aktivity přes 6 000 účastníků z většiny evropských zemí. V Bruselu se uskutečnilo více než 100 seminářů a debat tematicky zaměřených na oblast regionální politiky.

Open Days se každoročně konají na počátku října a jsou již tradičně pořádány Evropskou komisí – Generálním ředitelstvím pro regionální politiku a Výborem regionů.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace