Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Podle TOP 09 je špatné potkat Babiše i na záchodě. Do které partaje se chystá odkopnutý primátor Hudeček?

26.10.2014
Podle TOP 09 je špatné potkat Babiše i na záchodě. Do které partaje se chystá odkopnutý primátor Hudeček?

Autor: ČT

Popisek: Končící pražský primátor Tomáš Hudeček se rozjel v Rádiu Impuls. Topka ho prý odkopla

Končící pražský primátor Tomáš Hudeček byl hostem středeční Kauzy dne Rádia Impuls. Odpovídal na otázku, zda by pro TOP 09 bylo lepší, kdyby ji opustil její současný první místopředseda Miroslav Kalousek. Prozradil také, jak to bylo s kontakty s ministrem financí Andrej Babišem.

„Vítěz voleb má právo prvního pokusu o sestavení koalice, ať už úspěšného, nebo neúspěšného,“ podotkl v úvodu pořadu Hudeček. Jasně také prohlásil, že nedostal žádnou nabídku od hnutí ANO. Prý také rozhodně nehodlal kandidovat za jakoukoliv stranu. Zároveň je ale přesvědčen, že je v pořádku, když se jako primátor setkal s ministrem financí Andrejem Babišem. A pokud si vedení strany myslí, že je špatné potkávat se s Andrejem Babišem snad i na toaletě, tak je to úsměvné,“ podotkl končící pražský primátor.

Topka ho odkopla

Následně zopakoval, že se ho TOP 09 zbavila. Principiálně trval na tom, že kontakty s kmotry jsou špatné. Jinak ale odmítl komentovat situaci v TOP 09, protože již není členem strany. Bylo by prý lepší zeptat se nějakého straníka. Odmítl odpovědět i na otázku, zda by měl TOP 09 opustit její první místopředseda Miroslav Kalousek. I to si musí rozmyslet především straníci.

Zároveň ale odmítl kritiku, která na něj dnes směřuje z řad TOP 09. Považuje to za obrannou reakci, kterou si strana snaží odůvodnit to, co udělala. V závěru poznamenal, že vstup do strany považuje za velmi zásadní krok a po zkušenostech s odchodem z TOP 09 by si rozhodně dlouho rozmýšlel, zda někdy v budoucnu vstoupí do jiné strany.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace