Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Postavili se za zájmy hazardu a peněz! Zelení o olomoucké radnici

21.03.2013
Postavili se za zájmy hazardu a peněz! Zelení o olomoucké radnici

Autor: Magistrát, Olomouc

Popisek: Zastupitelstvo, Olomouc

Olomoucké zastupitelstvo se podle Strany zelených postavilo schválením vzniku kasina v Hodolanech za zájmy hazardu a peněz. Zelení budou proto po komunálních volbách usilovat o koncepční regulaci hazardu a o návrat budovy divadla zpět do majetku města.

Zelení chtějí po komunálních volbách usilovat o regulaci hazardu ve městě a o vyřazení adresy kasina v Hodolanech z regulační vyhlášky. Vzhledem ke schválené změně kupní smlouvy tak údajně může Olomouc dostat budovu divadla za prodejní cenu zpět.

Na zelenaolomuc.cz uvedli, že se stydí za úroveň zastupitelů Olomouce. Zejména proto, že ignorovali petici téměř dvou tisíc občanů, a že neměli potřebu se v rámci diskuze k věci jakkoliv vyjádřit a lidem své postoje vysvětlit.

Magistrát se o divadlo neuměl postarat

„Město Olomouc se nedokázalo řádně postarat o budovu Hodolanského divadla, natož ji využít ke kulturním či společenským účelům. Díky neschopnosti příslušných náměstků a odpovědných osob ji nechalo zdevastovat. Odnést to mají hodolanští občané,“ uvedl na stranickém webu místopředseda olomouckých zelených Pavel Bednařík.

Co na to město?

Město si stojí za svým. „Vznik kasina v Hodolanech umožnila nová městská vyhláška, kterou olomoučtí zastupitelé schválili 25. února. V nové vyhlášce je uvedeno, že se v Olomouci sníží do ledna 2015 počet heren o polovinu. Nyní jich je 114. Pro provozování kasina platí přísnější pravidla než u obyčejných heren, a proto jej lze lépe kontrolovat," řekl novinářům primátor Olomouce Martin Novotný (ODS).

Milan Glista

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace