Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Topkař Polčák k Olomouckým tvarůžkům: V Německu a Rakousku je prý napodobují, nekalé konkurenci musíme bránit

21.07.2014
Topkař Polčák k Olomouckým tvarůžkům: V Německu a Rakousku je prý napodobují, nekalé konkurenci musíme bránit

Autor: ČT

Popisek: Olomoucké tvarůžky

Europoslanec Stanislav Polčák (STAN) varovně pozvedá hlas na obranu tradičních Olomouckých tvarůžků. Všímá si totiž toho, jak se někteří němečtí a rakouští konkurenti pokoušejí obejít tradiční ochranu právně chráněné klasické značky. Zdůrazňuje, že nekalé konkurenci se musíme rázně postavit.

„Přechodné pětileté období, v rámci kterého mohly Německo a Rakousko využívat označení Olmützer Quargel, za rok končí a možná právě v této souvislosti hledají němečtí a rakouští výrobci cesty, jak tradičním Olomouckým tvarůžkům nekale konkurovat přímo na českém trhu. Výrobek označený jako Jemné tvarůžky a zabalený v podobném obalu považuji s praxí advokáta věnujícího se ochraně duševního vlastnictví jednoznačně za napodobeninu Olomouckých tvarůžků, která může v zákaznících vyvolat klamný dojem o původu výrobku a vést k nebezpečí záměny,“ řekl Polčák.

Proč inspekce nekoná?

Zástupce českých zájmů v EU se pozastavuje i nad tím, proč v této věci nekoná Státní zemědělská a potravinářská inspekce, když k tomu má prostor, a to díky směrnici EU. Inspekce může zasahovat proti jednání, které může spotřebitele uvést v omyl, pokud jde o otázku původu výrobku. Jestliže inspekce nezakročí, půjde podle europoslance o selhání kontrolního orgánu. „Vyzývám proto SZPI, aby přestala strkat hlavu do písku a rázně zakročila proti nekalé obchodní praktice a ochránila tak zájem domácího výrobce i zájem spotřebitelů, kterým je místo garantované domácí kvality podvodně nabízena nekvalitní zahraniční napodobenina,“ dodává Polčák.

Europoslanec Polčák se jakožto zástupce zemědělského výboru Evropského parlamentu hodlá obrátit na eurokomisaře pro oblast zemědělství, aby celou záležitost prověřil. Polčák je také místopředsedou výboru pro regionální rozvoj.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace