Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Primátor otevřel cyklostezku propojující Olomouc a Šternberk. K dispozici kolařům je už i poslední část

16.06.2014
Primátor otevřel cyklostezku propojující Olomouc a Šternberk. K dispozici kolařům je už i poslední část

Autor: Olomoucký kraj

Popisek: Slavnsotní otevření poslední etapy cyklostezky

Nadšenci cyklistiky se mají na co těšit. Nyní už se mohou pohodlně a bezpečně projet po cyklostezce, která propojila Olomouc se Šternberkem. Její poslední chybějící úsek mezi Bohuňovicemi a Štarnovem již slouží cyklistům.

Nově dokončenou pětikilometrovou část spojující obě obce slavnostně otestovaly desítky cyklistů za účasti starostů Bohuňovic, Štarnova, Šternberka a primátora města Olomouce Martina Majora. „Cyklostezka z Olomouce do Šternberka je jednou z nejvyužívanějších páteřních cyklistických tras v regionu. Její část, která vede po katastru města Olomouce, se nám podařilo dokončit loni v září. Teprve tato poslední dokončená etapa však kompletně přispěje ke komfortnímu a bezpečnému cestování nejen ve volném čase,“ vyzdvihl primátor Martin Major.

Stavební práce zabraly téměř půl roku a náklady přesáhly 20 milionů korun, přičemž 16 milionů pokryly evropské dotace. „Cyklostezka je zkolaudovaná, takže ji cyklisté mohou již nyní plnohodnotně využívat. Má i svůj název, lidé jí začali přezdívat Hvězdná, natolik si toho, že konečně dospěla do finále cení,“ uvedl s úsměvem starosta Bohuňovic Jiří Petřek. „Celkových čtrnáct kilometrů z Olomouce do Šternberka se budovalo postupně už od roku 2009,“ připomněl.

Stála šest milionů

Vybudování části trasy z Černovíra do Hlušovic, kterou realizovalo město Olomouc, patřilo mezi hlavní priority vedení města. Úsek na katastru Olomouce a Bohuňovic měří 2 171 metrů a budoval se od června do září loňského roku. Kromě cyklistů si ji užívají také vyznavači in-line bruslení. Celkové náklady na vybudování více než dvoukilometrového úseku stezky byly 6 milionů korun, přičemž 5 milionů pokryla dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava.

Mezi další priority v oblasti cyklistiky patří Moravská cyklostezka Povel a chybějící úsek Jantarové stezky kolem řeky Bystřice v Olomouci.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace