Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Město Olomouc vydá 47 milionů na opravy komunikací

06.03.2014
Město Olomouc vydá 47 milionů na opravy komunikací

Autor: vymoly.cz

Popisek: Silnice, ilustrační foto

Bezmála padesát milionů korun vydá v letošním roce město Olomouc na opravy a údržbu komunikací. První část těchto prostředků míří na klasickou údržbu, druhá část pak na velké opravy chodníků, silnic a cyklostezek.

Odboru dopravy letos přidělili zastupitelé z rozpočtu města částku 46,9 milionu korun. Z toho bude 14,9 milionu použito na celkové rekonstrukce několika vybraných komunikací, a 30,7 milionu korun bude použito na údržbu komunikací prostřednictvím technických služeb města Olomouce. Informoval o tom mluvčí Olomouce Michal Folta.

Velké opravy v ulici Jaselské

„Navržené opravy jsou dlouhodobě řešené problémové a urgované akce, kterými bylo a je nutno se zabývat, zpracovat je projekčně a postupně zadávat do plánu oprav,“ říká náměstek primátora Ivo Vlach.

Odborem dopravy byly v rámci přehledu upřednostněny opravy na komunikacích ve výrazně zhoršeném technickém stavu s vysokou frekvencí chodců a vozidel, kde je vyšší pravděpodobnost úrazu či vzniku škod a dále závady, které způsobují škody na nemovitém majetku špatným odvodněním.

„Tyto velké opravy vybíráme vždy také v souvislosti s požadavky jednotlivých komisí městských částí,“ dodává vedoucí odboru dopravy Petra Pospíšilová k tomu, jak vznikal seznam komunikací, určených k opravě.

Mezi velké opravy v gesci odboru dopravy je pro letošní rok zařazena části ulice Jaselské od slepého zakončení po ulici Moravskou, lávka pro pěší přes řeku Moravu u Klášterního Hradiska, místní komunikace v ulicích Za poštou a Jakoubka ze Stříbra a dále Moravská cyklotrasa na území ORP Olomouc, Slavonín a Nemilany.

Co na to rozpočet

Významná oprava čeká také ulici Kaštanovou. Zde radní nakonec zvolili dražší variantu za 4,1 milionu korun, kde bude nejen opravena komunikace v havarijním stavu, ale přibude zde také devatenáct nových parkovacích míst. Realizace této rozsáhlejší akce bude probíhat v roce 2015.

Pokud jde o údržbu komunikací ve správě Technických služeb města Olomouce, na tento bod je v rozpočtu vyčleněna částka 30,7 milionu korun. Tato suma je dále rozdělena na 13 položek. Například rozsah oprav živičných a dlážděných komunikací je limitován částkou 12 milionů korun. Objem oprav určených na preferované akce komisí městských části je zde ohraničen částkou 8,1 milionu korun, položka na údržbu mostů, lávek a podchodů je nyní 2,2 milionu korun.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace