Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Město Olomouc vydá 47 milionů na opravy komunikací

06.03.2014
Město Olomouc vydá 47 milionů na opravy komunikací

Autor: vymoly.cz

Popisek: Silnice, ilustrační foto

Bezmála padesát milionů korun vydá v letošním roce město Olomouc na opravy a údržbu komunikací. První část těchto prostředků míří na klasickou údržbu, druhá část pak na velké opravy chodníků, silnic a cyklostezek.

Odboru dopravy letos přidělili zastupitelé z rozpočtu města částku 46,9 milionu korun. Z toho bude 14,9 milionu použito na celkové rekonstrukce několika vybraných komunikací, a 30,7 milionu korun bude použito na údržbu komunikací prostřednictvím technických služeb města Olomouce. Informoval o tom mluvčí Olomouce Michal Folta.

Velké opravy v ulici Jaselské

„Navržené opravy jsou dlouhodobě řešené problémové a urgované akce, kterými bylo a je nutno se zabývat, zpracovat je projekčně a postupně zadávat do plánu oprav,“ říká náměstek primátora Ivo Vlach.

Odborem dopravy byly v rámci přehledu upřednostněny opravy na komunikacích ve výrazně zhoršeném technickém stavu s vysokou frekvencí chodců a vozidel, kde je vyšší pravděpodobnost úrazu či vzniku škod a dále závady, které způsobují škody na nemovitém majetku špatným odvodněním.

„Tyto velké opravy vybíráme vždy také v souvislosti s požadavky jednotlivých komisí městských částí,“ dodává vedoucí odboru dopravy Petra Pospíšilová k tomu, jak vznikal seznam komunikací, určených k opravě.

Mezi velké opravy v gesci odboru dopravy je pro letošní rok zařazena části ulice Jaselské od slepého zakončení po ulici Moravskou, lávka pro pěší přes řeku Moravu u Klášterního Hradiska, místní komunikace v ulicích Za poštou a Jakoubka ze Stříbra a dále Moravská cyklotrasa na území ORP Olomouc, Slavonín a Nemilany.

Co na to rozpočet

Významná oprava čeká také ulici Kaštanovou. Zde radní nakonec zvolili dražší variantu za 4,1 milionu korun, kde bude nejen opravena komunikace v havarijním stavu, ale přibude zde také devatenáct nových parkovacích míst. Realizace této rozsáhlejší akce bude probíhat v roce 2015.

Pokud jde o údržbu komunikací ve správě Technických služeb města Olomouce, na tento bod je v rozpočtu vyčleněna částka 30,7 milionu korun. Tato suma je dále rozdělena na 13 položek. Například rozsah oprav živičných a dlážděných komunikací je limitován částkou 12 milionů korun. Objem oprav určených na preferované akce komisí městských části je zde ohraničen částkou 8,1 milionu korun, položka na údržbu mostů, lávek a podchodů je nyní 2,2 milionu korun.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace