Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Mátohy žebrající o ibalgin a nominace Pána Boha do vedení… Černochová popsala tajné zákulisí kongresu ODS

21.01.2014
Mátohy žebrající o ibalgin a nominace Pána Boha do vedení…  Černochová popsala tajné zákulisí kongresu ODS

Autor: Hans Štembera

Popisek: Jana Černochová koštuje na kongresu Langerovu slivovici.

Poslankyně občanské demokracie Jana Černochová je zklamaná z mediálních výstupů, které popisují a hodnotí víkendový kongres strany, který se konal v Olomouci. Novináři jsou podle ní nespravedliví a jejich hodnocení není ani pravdivé, ani férové. Sama ve svém vyjádření na sociální síti Facebook několik takových nepravd zmiňuje.

„Tak, a po návratu z překrásného univerzitního města jsem si otevřela zprávy na internetových médiích a nestačím se divit. Možná jsem byla fakt úplně někde jinde? V jiném městě, na kongresu jiné strany, mluvila s jinými lidmi, 2 dny poslouchala jiné projevy, volila do vedení masové vrahy a zločince, neviděla energii a chuť lidí věci měnit... Jinak si neumím vysvětlit následující," píše poslankyně Jana Černochová na svém facebookovém profilu a některé, dle svých slov, nepravdy a rozpory uvádí.

Pozastavuje se zejména nad několika tvrzeními. „Vedení ODS je nové a nejsou v něm někteří sympatáci, které lid miluje. Být v něm byť jediný člen starého vedení tvrdí se opak a nic jsme nepochopili a nedokážeme se poučit z volebního neúspěchu... Fiala byl v projevu vtipný, takže už neplatí, že je suchar, ale zároveň se stává podezřelým," vyjmenovává politička, co ji v článcích zarazilo.

Média prý napsala, že delegáty nezajímal kongres a čas raději trávili v restauračních zařízeních. Ani to ale není podle političky pravda. „Opilé delegáty, potulující se do pozdních nočních hodin v barech, prý vůbec nezajímal kongres. Přísahám, že na žádném z 10 kongresů, kde jsem byla, jsem neviděla tolik lidí v sále po celou dobu zasedání..."

„V sobotu jsme zasedání skončili kolem druhé ráno a pochybuji, že někdo měl chuť a sílu vyrazit někam na flám, jestli jo, respekt! Ráno u snídaně bylo každopádně plno a ani během dopoledního programu jsem nepotkávala mátohy škemrající o ibalgin," glosuje s nadsázkou Černochová.

Novináři jsou prý v tomto ohledu vážně nespravedliví

Poslankyně se zároveň vymezuje vůči výtce, že do vedení strany nebyla zvolena ani jedna žena, tudíž mu chybí něžnost a empatie. „Kandidovat do vedení já, tak je tam Johanka z Arku hádavá a bojující víc než 10 průměrných chlapů, ale nikdo by to vlastně nebral vážně, protože nejsem ta správná femina, bojující o své místo na slunci v macho klubu," konstatuje.

Jedno tvrzení ovšem uznala Černochová jako pravdivé, a sice to, ve kterém se píše, že jsou občanští demokraté hlupáci, když na svůj kongres nepozvali předchozí předsedy strany. Nad mediálními výstupy přesto láme politička hůl. „Nominovat Pána Boha do vedení by si stejně část novinářů a státních zástupců vykládala minimálně tak, že to je korupce za církevní restituce, takže je to marné, je to marné, je to marné... Moji FB přátelé novináři, teď jste fakt nespravedliví a tohle vaše hodnocení není ani pravdivé, ani fér," uzavřela na svém facebookovém profilu Jana Černochová.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace