Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Je to hlína, jak si Bratrstvo kočičí pracky hraje na Rychlé šípy! Blogerka píše o kongresu ODS a pro Fialu má důležitý vzkaz

20.01.2014
Je to hlína, jak si Bratrstvo kočičí pracky hraje na Rychlé šípy! Blogerka píše o kongresu ODS a pro Fialu má důležitý vzkaz

Autor: Archiv

Popisek: Jana Zwyrtek Hamplová

Projevy starých tváří ODS jsou k popukání. Alespoň podle advokátky a starostky Mohelnice Jany Zwyrtek Hamplové, která komentuje současné dění v ODS na svém blogu na serveru Aktuálně.cz. „Sledujíc dnešní kongres ODS a vystoupení jejích známých představitelů, můžeme se skutečně shodnout, že je to děsná hlína. Lze je brát vůbec vážně, když hovoří o problémech obyčejných lidí?“ ptá se a rovnou si odpovídá, že bohužel nikoliv.

Občanští demokraté jsou podle Hamplové stranou, která nejvíce reprezentuje privatizaci politiky soukromými lobby. Zároveň podle ní ODS rozebrala republiku beze zbytku a oživila totalitní heslo – kdo nekrade, okrádá rodinu. „Kmotři páchali, ti slušnější přihlíželi a byli k nim loajální. Kšeftovalo se, přebíhalo se, stát sloužil podnikatelským mafiím. Kdo nebrání zlu, jako by ho páchal sám,“ vyjmenovává.

Ba co víc, ODS dle jejích slov zavedla neskutečně škodlivé standardy jednání, které se postupně asimilovaly i do ostatních stran, a způsobila, že slušné chování se považuje za ostudu, naivitu a hloupost.

Fiala by se měl obklopit novými lidmi

„Profesor Fiala vstupuje do party Dlouhého Bidla, aby ho přetavil na Dušínovy Rychlé šípy,“ míní Hamplová. Zatím je ale prý zoufale sám, protože všechny řeči bývalých představitelů strany o změně jsou jen snahou udržet se u korýtek, u nichž doposud drze mlaskali.

Aby se mu tato neskonale těžká transformace podařila, musel by se proto podle političky obklopit zcela novými lidmi, aby mu stáli po boku a chránili ho před „Štětináči“. Problémem ale prý je skutečnost, že o Mirky Dušíny v zemi nikdo moc nestojí a do ODS se lidem z pochopitelných důvodů příliš vstupovat nechce.

Nový předseda? Viktor čistič

Hamplová zdůrazňuje, že demokracie má sloužit těm slušným a ty druhé je zapotřebí poslat do patřičných mezí, a to i takovým zdánlivě nedemokratickým prostředkem, jako je vyloučení z partaje. A právě to by prý měl být nový krok nového předsedy Fialy. „Ve jménu ODS, která by v dřívějších časech předsedu typu profesora Fialy nezvolila ani náhodou – protože by jí byl tak k smíchu, až by se za břicho popadala. Proto musí být nový předseda v prvních týdnech především čistič. A to velmi důsledný. Pak se nadechnout, a začít. Až pak,“ myslí si.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace