Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Na kongresu ODS se krize nekoná: Známe vysoké ceny noclehu i jídel

18.01.2014
Na kongresu ODS se krize nekoná: Známe vysoké ceny noclehu i jídel

Autor: ods.cz

Popisek: prof. Petr Fiala

Nevolitelná partaj s minimální šancí do budoucna? Poslanci, kteří sotva uživí sebe? Tak to ani omylem. ODS si o nadcházejícím víkendu bude debužírovat jako v pohádce. KrajskéListy.cz totiž zjistily jak ceny pokojů, tak i luxusních pokrmů, které se budou v centru Olomouce podávat.

„Hodně členů ODS dorazí už v pátek večer, kdy mají objednané pokoje," uvedl pro naši redakci zdroj z hotelu Clarion, kde se 24. kongres občanských demokratů o tomto víkendu koná. Jmenován být nesměl. „Je zákaz podávat jakékoli informace," doplnil s tím, že už několik bulvárních novinářů toužilo po zjištění, kde budou konkrétní zástupci opoziční strany ubytováni a jaké jídlo jim bude servírováno. KrajskéListy.cz ovšem tyto detaily znají.

Nově zrekonstruovaný čtyřhvězdičkový hotel Clarion Congress v Olomouci se pyšní jak svým designem, tak i ubytováním a kuchyní.

Jedna noc v hanácké metropoli stojí od 1870 po 3595 korun. Na Olomouc jde o poměrně vysoké sumy. Pro srovnání: legendární Hilton v Praze nabízí své pokoje od 3750 korun za noc. Další hotely v Olomouci, které KrajkéListy.cz poptaly, nabídnou ubytování kolem tisícovky. Ať už jde o čtyřhvězdičkový hotel Flora anebo Arigone. Na kongresu ODS se počítá s několika stovkami akreditovaných, ubytování tak dosáhne stovek tisíc, ne-li několika milionů korun.

Stejně pikantní zřejmě budou i ceny alkoholu a jídla. Pro občanské demokraty, kteří se v několika posledních průzkumech potácí na hranici volitelnosti, místní šéfkuchař nabídne hned několik lahůdek: Zvěřinová paštika na toastu vánočního chlebu s brusinkovým pyré jako předkrm, vánoční zelňačka s klobásou, sušenými hřiby a švestkami je samozřejmě polévka a coby hlavní jídla se mají servírovat jelení hřbet na hruškovém pyré či prsa z divoké kachny. I s lahví vína jde o oběd za jeden tisíc korun.

Lednový kongres Občanské demokratické strany se bude konat na stejném místě, kde byla ODS před téměř 23 lety založena. Nedávné zasedání výkonné rady potvrdilo návrh grémia na přesun původně schváleného pražského kongresu do Olomouce, a to do zrenovovaných prostor bývalého hotelu Sigma. Termín 24. kongresu zůstává nezměněn, tedy 18. a 19. ledna. Kongres prý bude zároveň nejúspornější obdobnou akcí ODS v posledních letech. „Těší mě, že přesunem do Olomouce získává 24. kongres ODS velkou symbolickou hodnotu tím, že se vrací přímo tam, kde o vzniku Občanské demokratické strany rozhodli její první zástupci,“ uvedl v prohlášení KrajskýmListům.cz Martin Kuba, úřadující předseda ODS.

Jeho má v následujících hodinách nahradit exministr školství Petr Fiala.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace