Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Olomouc: Na rizikovém místě bude světelný přechod pro chodce

01.01.2014
Olomouc: Na rizikovém místě bude světelný přechod pro chodce

Autor: profimedia.cz

Popisek: Přechod pro chodce, ilustrační foto

V Polské ulici v Olomouci vznikne světelně řízený přechod pro chodce. Radní města souhlasili s návrhem odborníků, aby místo pro přecházení chodců nahradil světelně řízený přechod, a dali zelenou jeho projektové přípravě.

Otázkou dopravní situace se radní zabývali již v listopadu, a to v reakci na zvýšený pohyb chodců v souvislosti s nedávno otevřenou obchodní Galerií Šantovka. Cílem stanoviska, které si nechali radní zpracovat, bylo posouzení návrhu řízeného přechodu pro pěší v místě problematického místa pro přecházení a jeho celkový dopad na křižovatku.

„Dopravní průzkum se konal ve dnech 16. až 23. listopadu, kdy se posuzovala křižovatka při v ranní a odpolední dopravní špičce,“ vysvětlil náměstek primátora Ivo Vlach. „Výsledek průzkumu prokázal, že nežádoucí pohyb chodců, kteří místem prochází v rozporu s pravidly, má kritický dopad na plynulost dopravy. Proto nám odborníci doporučili vybudovat zde světelně řízený přechod, který by neměl mít při správném nastavení signálů, negativní vliv na křižovatku,“ doplnil náměstek Vlach.

Předběžný odhad nákladů na realizaci světelně řízeného přechodu jsou 500 tisíc korun, lidé by se ho měli dočkat zřejmě před letními prázdninami. O postupech při realizaci takto navrženého dopravního řešení chtějí být radní nadále detailně informováni.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace