Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Studenti Univerzity Palackého mohou absolvovat stáž v Bruselu

09.11.2013
Studenti Univerzity Palackého mohou absolvovat stáž v Bruselu

Autor: eeas.europa.eu

Popisek: Vlajka EU, ilustrační foto

Studenti Univerzity Palackého mají možnost získat pracovní zkušenosti z evropského prostředí. Zájmové sdružení právnických osob OK4EU nabízí pracovní stáž v bruselské kanceláři Zastoupení Olomouckého kraje při Evropské unii.

Stáž začne v únoru 2014 a bude trvat pět měsíců. Informovala o tom Michaela Vráželová ze sdružení OK4EU.

Stáž je přínosná, říká účastník

Členem sdružení je také Univerzita Palackého, a proto sdružení nabízí studentům oborů Politologie a evropská studia, Mezinárodní rozvojová studia, Žurnalistika či Právo možnost pravidelných stáží v Bruselu. Předpokladem jsou dobré jazykové znalosti, studium na Univerzitě Palackého a také motivace studenta získat mezinárodní zkušenost a podílet se na aktivitách Zastoupení Olomouckého kraje. Výhodou je původ studenta z Olomouckého kraje.

„Domnívám se, že v době vysoké nezaměstnanosti mladých je třeba podporovat výjezdy studentů do zahraničí, například formou pracovních stáží. Studenti získají cenné zkušenosti a kontakty, zdokonalí se v cizím jazyce a budou mít výhodu při hledání zaměstnání,“ uvádí náměstek hejtmana Michael Fischer.

Současný stážista Pavel Juráš, který je v Bruselu od začátku září, hodnotí stáž jako přínosnou. „V Bruselu zjišťuji, že dnes jsou regiony pro mnoho institucí opravdu silnými partnery, výrazným trendem uvnitř Evropské unie je posilování pozice jednotlivých regionů. Hodlám psát diplomovou práci na téma reprezentace regionů, což podpořilo mou přihlášku ke stáži v bruselské kanceláři OK4EU.“

Přihlášky do 22. listopadu

Během pracovního pobytu v Bruselu získá student přehled o činnosti a úkolech regionálního zastoupení. Bude se pravidelně účastnit seminářů a konferencí v evropských institucích, navštěvovat jiná regionální zastoupení, zajišťovat program pro návštěvy zástupců kraje nebo pomáhat při přípravě prezentačních akcí Olomouckého kraje, které se v Bruselu konají.

„Moje náplň práce spočívá kromě přípravy prezentačních, kulturních a odborných akcí Olomouckého kraje v pravidelné účasti na seminářích a konferencích v evropských institucích. Škála aktivit je opravdu pestrá a člověk získá hodnotné povědomí o fungování EU v praxi. Navíc samotný Brusel je kosmopolitním městem plným kontrastů, které má stále co nabídnout,“ doplňuje Pavel Juráš.

Přihlášku, která bude obsahovat životopis a stručný motivační dopis v angličtině, mohou zájemci posílat do 22. listopadu 2013 přes systém řízení zahraničních pracovních stáží Intlag.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace