Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Odborníci z Polikliniky Olomouc poradí, jak žít zdravěji

25.10.2013
Odborníci z Polikliniky Olomouc poradí, jak žít zdravěji

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Lékařská péče, ilustrační foto

Vskutku netradiční obrázek se v pátek 25. října naskytne koupěchtivým zájemcům, kteří od 10 do 17 hodin navštíví nové olomoucké nákupní centrum Šantovka. Kromě obchodníků zde na ně totiž v tento den budou čekat také zdravotníci z Polikliniky Olomouc.

Zájemcům zdarma poradí, jak žít zdravěji, jak shodit nadbytečná kila nebo jak bojovat s cukrovkou. Návštěvníky čeká kromě odborných rad také řada bezplatných preventivních vyšetření.

Součástí akce bude také měření hladiny cukru v krvi

Na akci, nesoucí název Festival zdraví a pohody, si budou moci lidé nechat zdarma změřit krevní tlak, tělesný tuk a samozřejmě výšku a váhu, ze kterých se stanovuje takzvaný BMI - body mass index.

„V případě naměření abnormálních hodnot se pak lidé budou moci poradit ohledně svého zdravotního stavu na místě přímo s odborníky. Ti lidem doporučí jak změnit svůj životní styl a žít zdravěji,“ vysvětluje koordinátorka Festivalu zdraví a pohody Irena Kučová s tím, že na akci budou přítomny nutriční terapeutky, které pomůžou případným zájemcům se sestavením nového jídelníčku.

Součástí akce bude také měření hladiny cukru v krvi, na základě kterého zdravotníci posoudí rizikovost vzniku cukrovky II. typu. Jen v České republice trpí cukrovkou víc než 800 tisíc lidí a diagnózu si ročně vyslechne až padesát tisíc nových pacientů. V procentech je to jedno z nejvyšších čísel v Evropě.

Správné mytí rukou

„Akce se zúčastní také sdružení Mamma HELP, ženy si zde budou moci vyzkoušet například správný nácvik samovyšetření prsou a dozvědět se víc o rakovině prsu, které je jedním z nejčastějších nádorových onemocnění,“ prozrazuje koordinátorka.  

Ať už ze zvědavosti nebo třeba jen tak pro zajímavost si lidé budou moci ověřit, zda si například umí správně mýt své ruce. „Přestože si mnozí z nás myslí, že mytí rukou není žádná věda, mnozí pak zírají, když UV lampa odhalí špatně umytá místa. Lidé často podceňují rizika, která jsou se špatným mytím rukou spojena. Viry a bakterie jsou totiž prakticky všude. Stačí vzít někde za kliku, chytit se tyče v autobuse, zmáčknout tlačítko výtahu nebo si s někým potřást rukou,“ dodává Irena Kučová.

Smyslem Festivalu zdraví a pohody je přispět k prevenci a včasnému záchytu závažných onemocnění. „Lidé často ani netuší, jaký tlak mají. Podceňují prevenci do doby, než nastanou komplikace a někdy si ani lidé nemusí všimnout, že nějaký problém vůbec nastal. Nepodceňujte proto prevenci a přijďte se zdarma a bez čekání vyšetřit do nového nákupního centra,“ uzavírá Kučová.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace