Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Ve Šternberku se za půl roku narodilo o 17 procent více dětí

29.07.2013
Ve Šternberku se za půl roku narodilo o 17 procent více dětí

Autor: profimedia.cz

Popisek: novorozeně, ilustrační foto

Zatímco mnohé porodnice se potýkají s poklesem porodnosti, v Nemocnici Šternberk mají letos porodníci naopak více práce. Od začátku roku do konce června pomohli šternberští porodníci na svět už 500 dětem.

Tento počet je o 71 dětí vyšší než v loňském půlroce. Mezi novorozeňaty je 262 chlapců a 238 dívek, z toho dvě dvojčátka. Olomouckenovinky.cz o tom informovala Hana Szotkowská, mluvčí skupiny AGEL jejíž součástí je i Nemocnice Šternberk.

Ačkoliv jsou zahraniční jména v České republice rok od roku populárnější, v šternberské porodnici rodiče pro své ratolesti volí stále především klasická česká jména. Mezi holčičkami vedla Julie, Adélka a Eliška. Mezi chlapci pak bylo nejvíce Janů, Tomášů a Filipů. Rodiče však pojmenovávali své děti i méně tradičněji - například Thea, Timea, Elektra Ella, Mateo, Fabián nebo Axel.

Porodníci šternberské nemocnice pomáhají každoročně na svět téměř tisícovce dětí z bližších či vzdálenějších míst Olomouckého kraje. Porodnický trakt a oddělení šestinedělí sídlí v jedné společné budově spolu s dětským oddělením. Lůžkovou část porodnice přitom čeká příští rok na jaře rekonstrukce za 22 milionů korun, jejímž cílem je zlepšení prostředí pro rodičky. Všechny pokoje budou vybaveny novým lůžkem, postýlkou, přebalovacím pultem s vaničkou, stolkem se židlí a závěsnou televizí.

„Osm jednolůžkových nadstandardních pokojů bude mít navíc klimatizaci a mini ledničku. Porodnice však po dobu rekonstrukce zavřená nebude, během nutných stavebních prací budou mít rodičky k dispozici náhradní lůžkové prostory na gynekologickém oddělení,“ prozradil správce Středomoravské nemocniční Ing. Pavel Gottwald.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace