Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

SMS jízdenky už mají… Nově ještě elektronické placení jízdného; ušetří Olomoučanům čas i starosti

30.12.2017
SMS jízdenky už mají… Nově ještě elektronické placení jízdného; ušetří Olomoučanům čas i starosti

Autor: DPMO / Facebook

Popisek: V Olomouci jezdí tramvaje, autobusy; ilustrační foto

S novou moderní variantou nákupu jízdenek mohou v novém roce počítat cestující ve spojích Dopravního podniku města Olomouce. Od 2. ledna totiž ke klasickým jízdenkám a SMS jízdenkám přibude i možnost využití elektronických jízdenek, zakoupených přes e-shop a použitelných pomocí bezkontaktní bankovní platební karty.

„Novou nabídku dopravního podniku vnímám jako moderní způsob, který je velmi vstřícný k zákazníkům, ušetří jim čas a navíc udělá radost těm, kteří mají problém s častými ztrátami klasických papírových kartiček,“ komentoval novinku primátor Olomouce Antonín Staněk. Touto formou lze zakoupit různé typy časových jízdenek od doby platnosti sedm dní až na jeden rok. Jejich využívání je vázáno na bezkontaktní platební kartu držitele.

Podrobný návod je v eshopu

V e-shopu na adrese https://eshop.dpmo.cz najdou cestující podrobný návod jak provést registraci, vytvořit profil, který nahrazuje papírovou průkazku, a jak nakoupit samotnou jízdenku. Při kontrole se pak cestující budou revizorovi prokazovat bezkontaktní platební kartou, kterou přiloží k elektronické čtečce.

Cestující, kteří budou využívat této možnosti, budou mít jistotu, že již nikdy neztratí papírový kupon, protože jejich profil trvale zůstává v databázi, že si nezapomenou koupit časovou jízdenku, protože systém umožňuje volbu automatického zasílání upozornění e-mailem před vypršením její platnosti a že ušetří čas nákupem jízdenky kdykoliv z jakéhokoliv zařízení s přístupem k internet.

Registrace do e-shopu je možná již v tuto chvíli, ověřování profilů na přepážkách bude zahájeno 2. ledna 2018.

Zdroj: Tisková zpráva

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

 

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace