Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Tříletou dívenku pokousal v olomoucké ZOO vlk. Událost vyšetřuje policie, zoologická zahrada vyzývá k větší opatrnosti

28.07.2017
Tříletou dívenku pokousal v olomoucké ZOO vlk. Událost vyšetřuje policie, zoologická zahrada vyzývá k větší opatrnosti

Autor: www.zoo-olomouc.cz

Popisek: Vlk Hudsonův

Olomoucká ZOO na Svatém Kopečku řeší nešťastnou událost, ke které došlo minulou neděli, kdy teprve tříletou holčičku pokousal u výběhu vlk Hudsonův. Dívenka byla po incidentu převezena záchrannou službou do nemocnice se zraněním kolene. Případ vyšetřuje policie.

„Co přesně se stalo, jsem neviděla,“ citoval mluvčí ZOO Karlu Břečkovou Olomoucký deník. Podle jejího názoru mohlo k události dojít pouze tak, že holčička prostrčila nohu pletivem nebo stála příliš blízko plotu výběhu. Vlk tak mohl dívku pokousat, protože byla v nebezpečně blízké vzdálenosti. „Je to celé velmi nepříjemné a mrzí nás to,“ dodala mluvčí zoologické zahrady.

Plyšák na uklidnění

Na pomoc děvčátku vyjeli záchranáři. Po ošetření otevřené rány, holčičku naložili do sanitky a odvezli do Fakultní nemocnice v Olomouci. „Pro zklidnění stresové situace posádka dítěti předala plyšovou hračku – Kryštůvka,“ vylíčil průběh výjezdu Olomouckému deníku mluvčí záchranky Zdeněk Hošák.

„Lidé musí dodržovat návštěvní řád a pokyny, které jsou na cedulích na výbězích. Dnes a denně ošetřovatelé chodí a upozorňují návštěvníky, aby pokyny dodržovali,“ sdělila pro Olomoucký deník mluvčí Břečková. Návštěvníci si prý možná stále plně neuvědomují, že ve výbězích se pohybují divoké šelmy. Lidé by měli mít na paměti, že v jejich blízkosti nejsou ochočení domácí mazlíčci, ale nedůvěřivá zvířata, která také reagují, když se v blízkosti plotu cokoliv stane.

Je nutné dodržovat bezpečnostní pokyny

Olomoucká ZOO na Svatém Kopečku se snaží pro zvířata zajistit co možná nejpřirozenější prostředí, které bude nejlépe simulovat životní prostor, ve kterém se pohybují ve volné přírodě. Ovšem o bezpečnost návštěvníků jde podle mluvčí především.

„O prázdninách je samozřejmě návštěvníků v ZOO více a u výběhů je někdy hodně plno, tak se lidé snaží najít různá místa, aby lépe viděli. Rozhodně však není možné porušovat bezpečnostní pokyny,“ upozornila Břečková.

Nešťastný nedělní incident vyšetřuje policie, která ve středeční výzvě apelovala na veřejnost, aby v případě jakýchkoli informací, které by mohly pomoci s osvětlením případu, lidé neváhali a obrátili se buď přímo na oddělení ve Velké Bystřici nebo využili linku 158. „Obracíme se na svědky, kteří událost viděli a mohli by svými informacemi přispět k jejímu řádnému objasnění, aby neprodleně kontaktovali policisty,“ uvedla Olomouckému deníku policejní mluvčí Irena Urbánková.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na 

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace