Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kdo získá titul zlatá babička? Chystá se druhý ročník soutěže Babička Olomouckého kraje, vítězka pojede na pražské finále

24.07.2017
Kdo získá titul zlatá babička? Chystá se druhý ročník soutěže Babička Olomouckého kraje, vítězka pojede na pražské finále

Autor: www.kr-olomoucky.cz

Popisek: Vyhlášení Babičky Olomouckého kraje v roce 2016

V rámci oslav Dne seniorů se bude v Olomouckém kraji už podruhé volit Babička Olomouckého kraje. Odborná porota ji vybere 21. září na výstavišti Flora v Olomouci a vítězku pak čeká klání o titul Babička roku v hlavním městě. Soutěže se může zúčastnit každá babička od padesáti pěti let, která má trvalý pobyt na území Olomouckého kraje.

Soutěž není určena výhradně ženám, přihlásit se mohou také dědečci. Všichni prarodiče tak mohou ukázat, že talent a dovednosti nejsou limitovány věkem.

Nebude chybět módní přehlídka

Soutěžícího čeká v krajském kole tříminutový rozhovor, během kterého představí sebe i region, ve kterém žije. Následovat bude volná disciplína, v jejímž rámci budou mít účastníci šanci předvést, v čem vynikají a zapůsobit tak na porotu. Mohou recitovat, zpívat, tančit, hrát na hudební nástroj nebo předvést vlastní tvorbu – například malování, háčkování či pletení a další dovednosti. Chybět nebude ani módní přehlídka společenského oblečení podle vlastního výběru.

„Odborná porota vybere z přihlášených nominací  dvanáct finalistek, které budou soutěžit o titul zlatá, stříbrná a bronzová Babička Olomouckého kraje. Do soutěže bude zařazen také titul nejstarší babička a babička sympatie, kterou si zvolí sami diváci,“ řekla předsedkyně Krajské rady seniorů Olomouckého kraje Milena Hesová.

Vítěz pojede do Tuniska

Letošní zlatá vítězka bude v listopadu reprezentovat Olomoucký kraj  v celorepublikovém finále, které se uskuteční v Praze. Výherkyni celé soutěže odměna v podobě týdenní zájezdu do Tuniska na ostrov Djerba. Odletí v červnu příštího roku a nepojede sama – dovolená je pro dvě osoby.

Řádně vyplněnou přihlášku  mohou zájemci zaslat nebo osobně donést do 25. srpna 2017 do schránky na adresu: Krajská rady seniorů Olomouckého kraje, Jeremenkova 1191/40 a, 779 00 Olomouc.  Obálku je třeba označit heslem „Babička Olomouckého kraje“. Nominaci lze zaslat také elektronicky na adresu: .

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na 

 

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace