Požární hlásiče a detektory nebezpečných plynů pomohou dalším handicapovaným. Žádosti bude možné podávat od 15. února do 13. dubna 2017
27.01.2017
Foto: srubyservis.cz
Popisek: Detektor požáru - ilustrační foto
Již třetím rokem bude město Olomouc pokračovat v úspěšném projektu, v rámci kterého instaluje požární hlásiče a detektory plynu do bytů zdravotně znevýhodněných spoluobčanů. Poté co tato zařízení dostali zájemci z řad seniorů a zrakově postižených, se nyní projekt soustředí na osoby s těžkým zdravotním postižením.
„Rádi bychom touto cestou přispěli ke zlepšení životních podmínek z pohledu ochrany obyvatel pro tyto specifické skupiny občanů. Proto jsme letos navázali spolupráci se Spolkem Trend vozíčkářů Olomouc a naším odborem sociálních věcí, kteří tuto pomoc velmi vítají a budou se na organizaci projektu spolupodílet,“ vysvětluje 1. náměstek primátora Martin Major, který je zodpovědný za oblast ochrany obyvatel.
Na řadu přijdou pohybově znevýhodnění
V loňském roce se do projektu zapojilo 23 uchazečů, letos Spolek Trend vozíčkářů Olomouc podle předběžných průzkumů odhaduje zhruba stejný počet klientů. O poskytnutí hlásiče požáru a detektoru nebezpečných plynů mohou žádat osoby starší 18 let, které mají trvalý pobyt na území města Olomouce, jsou držiteli platného průkazu ZTP/P nebo ZTP a zároveň k pohybu využívají kompenzační pomůcku (vozík, chodítko, francouzské hole nebo berle).
Spolek se žádostí pomůže
Žádosti bude možné podávat od 15. února do 13. dubna 2017. Spolek Trend vozíčkářů Olomouc přitom může být uchazečům v případě zájmu s vyplňováním žádostí nápomocen.
Žádosti uchazečů poté projedná Komise pro zvýšení bezpečnosti obyvatel a návštěvníků statutárního města Olomouce, výsledný návrh pak předloží ke schválení Radě města Olomouce. Samotná instalace hlásičů a detektorů by měla proběhnout ve druhé polovině roku 2017.
Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .
Vložil: Redaktor KL