Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Policie řeší brutální loupežné přepadení staršího manželského páru a loupež v Lutíně. Místní obyvatelé se bouří, že to není poprvé

21.12.2016
Policie řeší brutální loupežné přepadení staršího manželského páru a loupež v Lutíně. Místní obyvatelé se bouří, že to není poprvé

Autor: FTV Prima

Popisek: Lutín

Brutální loupežné přepadení staršího manželského páru vyšetřují policisté v Lutíně na Olomoucku. Dva cizinci tam měli zbít muže a ženu, a poté je ještě okrást. Informovala o tom televize Prima. Místní obyvatelé se navíc bouří, že nejde o první podobný incident.

Byla zhruba hodina po půlnoci, když šedesátiletého muže a jeho o devět let starší družku přepadla na ulici v Lutíně dvojice cizinců. Muže povalili na zem a brutálně zbili. Podle informací televize Prima ho měli mimo jiné kopat do hlavy. „Jeden z nich v napadání pokračoval, druhý ho prohledal a odcizil mu čtyři tisíce korun a mobilní telefon. Jeho o devět let starší manželku také fyzicky napadli, povalili ji na zem, ale nic nenašli,“ řekla televizi Prima Irena Urbánková, mluvčí Policie ČR Olomouckého kraje.

Zraněného muže museli ošetřit záchranáři. Mezitím policisté s napadenou ženou hledali agresory. Našli je v jedné z místních hospod. „Přišli policajti a pak vlastně přišla ta paní přepadená a ta je identifikovala. Řekla, že to byli oni, a potom je policajti spoutali a odvezli pryč,“ řekl televizi Prima svědek události. „Oběma obviněným hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let,“ doplnila tisková mluvčí Urbánková.

Místním dochází trpělivost

Útočníci už čekají na soud ve vazbě, místním lidem ale dochází trpělivost. Podle nich to totiž není první incident, za kterým stojí zahraniční obyvatelé zdejších dělnických ubytoven. Nedávno tu přímo v hospodě jeden z cizinců zaútočil s nožem v ruce a zranil čtyři lidi. Podle informací televize Prima je to tentýž člověk, který nyní s kumpánem přepadl manželský pár. „Když jsme ho vyhazovali ven, tak vytáhl nůž, a pak už tady šermoval tím nožem a házel barovými židlički. Většinou kolikrát i ti Rumuni mezi sebou se prostě tady porvou,“ prozradil svědek události.

Místní už podepisují petici, ve které žádají řešení vyhrocené situace. Jednou z lutínských ubytoven je hostel, sousedící s dětským hřištěm a sídlištěm, a signatáři petice požadují jeho uzavření. „Poslední dobou se to tady hodně vyostřuje a myslím si, že to nebude dlouho trvat a skončí to i hůř. Zatím jsou to jenom přepadení nebo potyčky v hospodách, ale kdo ví, jak to skončí,“ řekl televizi Prima jeden ze signatářů petice. „Kvůli bezpečí dětí myslím, že by bylo v pořádku, aby tady nebyli. Hlavně kvůli bezpečí dětí a obyvatel,“ dodal další.

Starosta Lutína rozhovor na kameru odmítl s tím, že se vyjadřovat bude až po skončení vyšetřování. Televize Prima se několikrát pokoušela kontaktovat i napadené manžele. Obyvatelé domu, se kterými reportér mluvil, je ale prý už několik dní neviděli.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace