Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vánoční trhy v Olomouci letos překvapí novým osvětlením a nabídnou bohatý program. Odstartují 20. litopadu slavnostním rozsvícením vánočního stromu, který dorazil o víkendu před radnici z Dubu nad Moravou

14.11.2016
Vánoční trhy v Olomouci letos překvapí novým osvětlením a nabídnou bohatý program. Odstartují 20. litopadu slavnostním rozsvícením vánočního stromu, který dorazil o víkendu před radnici z Dubu nad Moravou

Autor: tipvanoce.cz

Popisek: Vánoční trhy v Olomouci

Na Horním a Dolním náměstí už v těchto dnech vyrůstá trhové městečko, což je neklamným znakem a tradičním průvodním jevem předvánočního období v Olomouci. Na Svatomartinské hody, které odstartovaly minulý pátek, budou s dvoudenní odmlkou následovat oblíbené Vánoční trhy. V součtu se bude jednat o čtyřicetidenní nabídku zábavy, společenských setkání i dobrého jídla a pití v centru města.

V průběhu listopadu a prosince tedy bude střed Olomouce žít dvojicí tradičních akcí, spjatých se svatomartinským vínem a posléze s adventním obdobím a Vánocemi. Olomoučané i návštěvníci města se mohou těšit na novinky i na všechny tradiční atributy těchto trhů, tedy stánky s ryze řemeslnými výrobky, regionálními pochutinami i oblíbeným punčem, a na množství kulturních akcí, jako jsou koncerty a divadelní představení či ohňostroj. „Nové bude letos například slavnostní osvětlení, které v předvánočním období zkrášlí město a dodá mu tu pravou atmosféru blížících se svátků,“ říká náměstek primátora Pavel Urbášek.

„V loňském roce se i podle ohlasů veřejnosti osvědčilo spojení Svatomartinských hodů a Vánočních trhů, proto pořadatelé pokračují ve stejném duchu i letos,“ vysvětluje primátor Antonín Staněk. Svatomartinské hody odstartovalo 11. listopadu v 11 hodin žehnání mladého vína a o jedenáct minut později i první slavnostní přípitek novým vínem. Velmi bohatý program přinesou Vánoční trhy. Ty zahájí v neděli 20. listopadu slavnostní rozsvícení stromu, který letos do Olomouce v rámci kampaně „Darujte vánoční strom“ doputuje z Dubu nad Moravou. Vysoký a na pohled krásný jehličnan se na své místo k radnici dostal již v neděli 13. listopadu.

kluziště

V rámci dlouhého kulturního programu návštěvníci trhů uvidí či uslyší bezpočet kapel a interpretů. Pro bližší představu stačí vyjmenovat například Abraxas, Yo Yo Band, Petera Lipu, Miro Šmajdu, Jaroslava Uhlíře, Pavla Dobeše, Františka Nedvěda, Ivana Hlase, René Lacka či třeba Lauru a její tygry… Chybět samozřejmě nemohou ani koledy a vánoční hudba. Na Štědrý den se ve 22 hodin Horní náměstí ztiší při půlnoční bohoslužbě. „Ohňostroj, a to opravdu velkolepý, je tentokrát naplánovaný až na společné přivítání Nového roku. Odehraje se v pátek 1. ledna v 18 hodin, a já se těším, že se díky tomuto podvečernímu termínu budeme opět moci na Horním náměstí setkat s celými rodinami, tedy nejen s dospělými, jako tomu bývalo dříve při půlnočních ohňostrojích,“ vzkazuje hlavně rodinám s dětmi primátor Staněk.

Na obou hlavních náměstích vyroste celkem více než 130 stánků, v nichž si zájemci pořídí řemeslné výrobky, originální textil, vánoční dekorace, drobné dárky a samozřejmě i občerstvení včetně regionálních specialit a vyhlášený olomoucký punč. Pokud se jedná o oblíbené kluziště, vedení města by o ně návštěvníky trhů nerado připravilo. Ve věci jeho povolení ovšem doposud probíhá správní řízení, rozhodnutí by mělo padnout v řádu dní. Oba trhy pro město připravuje ve své režii společnost Kulturní Olomouc.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace