Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vánoční trhy v Olomouci letos překvapí novým osvětlením a nabídnou bohatý program. Odstartují 20. litopadu slavnostním rozsvícením vánočního stromu, který dorazil o víkendu před radnici z Dubu nad Moravou

14.11.2016
Vánoční trhy v Olomouci letos překvapí novým osvětlením a nabídnou bohatý program. Odstartují 20. litopadu slavnostním rozsvícením vánočního stromu, který dorazil o víkendu před radnici z Dubu nad Moravou

Autor: tipvanoce.cz

Popisek: Vánoční trhy v Olomouci

Na Horním a Dolním náměstí už v těchto dnech vyrůstá trhové městečko, což je neklamným znakem a tradičním průvodním jevem předvánočního období v Olomouci. Na Svatomartinské hody, které odstartovaly minulý pátek, budou s dvoudenní odmlkou následovat oblíbené Vánoční trhy. V součtu se bude jednat o čtyřicetidenní nabídku zábavy, společenských setkání i dobrého jídla a pití v centru města.

V průběhu listopadu a prosince tedy bude střed Olomouce žít dvojicí tradičních akcí, spjatých se svatomartinským vínem a posléze s adventním obdobím a Vánocemi. Olomoučané i návštěvníci města se mohou těšit na novinky i na všechny tradiční atributy těchto trhů, tedy stánky s ryze řemeslnými výrobky, regionálními pochutinami i oblíbeným punčem, a na množství kulturních akcí, jako jsou koncerty a divadelní představení či ohňostroj. „Nové bude letos například slavnostní osvětlení, které v předvánočním období zkrášlí město a dodá mu tu pravou atmosféru blížících se svátků,“ říká náměstek primátora Pavel Urbášek.

„V loňském roce se i podle ohlasů veřejnosti osvědčilo spojení Svatomartinských hodů a Vánočních trhů, proto pořadatelé pokračují ve stejném duchu i letos,“ vysvětluje primátor Antonín Staněk. Svatomartinské hody odstartovalo 11. listopadu v 11 hodin žehnání mladého vína a o jedenáct minut později i první slavnostní přípitek novým vínem. Velmi bohatý program přinesou Vánoční trhy. Ty zahájí v neděli 20. listopadu slavnostní rozsvícení stromu, který letos do Olomouce v rámci kampaně „Darujte vánoční strom“ doputuje z Dubu nad Moravou. Vysoký a na pohled krásný jehličnan se na své místo k radnici dostal již v neděli 13. listopadu.

kluziště

V rámci dlouhého kulturního programu návštěvníci trhů uvidí či uslyší bezpočet kapel a interpretů. Pro bližší představu stačí vyjmenovat například Abraxas, Yo Yo Band, Petera Lipu, Miro Šmajdu, Jaroslava Uhlíře, Pavla Dobeše, Františka Nedvěda, Ivana Hlase, René Lacka či třeba Lauru a její tygry… Chybět samozřejmě nemohou ani koledy a vánoční hudba. Na Štědrý den se ve 22 hodin Horní náměstí ztiší při půlnoční bohoslužbě. „Ohňostroj, a to opravdu velkolepý, je tentokrát naplánovaný až na společné přivítání Nového roku. Odehraje se v pátek 1. ledna v 18 hodin, a já se těším, že se díky tomuto podvečernímu termínu budeme opět moci na Horním náměstí setkat s celými rodinami, tedy nejen s dospělými, jako tomu bývalo dříve při půlnočních ohňostrojích,“ vzkazuje hlavně rodinám s dětmi primátor Staněk.

Na obou hlavních náměstích vyroste celkem více než 130 stánků, v nichž si zájemci pořídí řemeslné výrobky, originální textil, vánoční dekorace, drobné dárky a samozřejmě i občerstvení včetně regionálních specialit a vyhlášený olomoucký punč. Pokud se jedná o oblíbené kluziště, vedení města by o ně návštěvníky trhů nerado připravilo. Ve věci jeho povolení ovšem doposud probíhá správní řízení, rozhodnutí by mělo padnout v řádu dní. Oba trhy pro město připravuje ve své režii společnost Kulturní Olomouc.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace