Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Vánoční trhy v Olomouci letos překvapí novým osvětlením a nabídnou bohatý program. Odstartují 20. litopadu slavnostním rozsvícením vánočního stromu, který dorazil o víkendu před radnici z Dubu nad Moravou

14.11.2016
Vánoční trhy v Olomouci letos překvapí novým osvětlením a nabídnou bohatý program. Odstartují 20. litopadu slavnostním rozsvícením vánočního stromu, který dorazil o víkendu před radnici z Dubu nad Moravou

Autor: tipvanoce.cz

Popisek: Vánoční trhy v Olomouci

Na Horním a Dolním náměstí už v těchto dnech vyrůstá trhové městečko, což je neklamným znakem a tradičním průvodním jevem předvánočního období v Olomouci. Na Svatomartinské hody, které odstartovaly minulý pátek, budou s dvoudenní odmlkou následovat oblíbené Vánoční trhy. V součtu se bude jednat o čtyřicetidenní nabídku zábavy, společenských setkání i dobrého jídla a pití v centru města.

V průběhu listopadu a prosince tedy bude střed Olomouce žít dvojicí tradičních akcí, spjatých se svatomartinským vínem a posléze s adventním obdobím a Vánocemi. Olomoučané i návštěvníci města se mohou těšit na novinky i na všechny tradiční atributy těchto trhů, tedy stánky s ryze řemeslnými výrobky, regionálními pochutinami i oblíbeným punčem, a na množství kulturních akcí, jako jsou koncerty a divadelní představení či ohňostroj. „Nové bude letos například slavnostní osvětlení, které v předvánočním období zkrášlí město a dodá mu tu pravou atmosféru blížících se svátků,“ říká náměstek primátora Pavel Urbášek.

„V loňském roce se i podle ohlasů veřejnosti osvědčilo spojení Svatomartinských hodů a Vánočních trhů, proto pořadatelé pokračují ve stejném duchu i letos,“ vysvětluje primátor Antonín Staněk. Svatomartinské hody odstartovalo 11. listopadu v 11 hodin žehnání mladého vína a o jedenáct minut později i první slavnostní přípitek novým vínem. Velmi bohatý program přinesou Vánoční trhy. Ty zahájí v neděli 20. listopadu slavnostní rozsvícení stromu, který letos do Olomouce v rámci kampaně „Darujte vánoční strom“ doputuje z Dubu nad Moravou. Vysoký a na pohled krásný jehličnan se na své místo k radnici dostal již v neděli 13. listopadu.

kluziště

V rámci dlouhého kulturního programu návštěvníci trhů uvidí či uslyší bezpočet kapel a interpretů. Pro bližší představu stačí vyjmenovat například Abraxas, Yo Yo Band, Petera Lipu, Miro Šmajdu, Jaroslava Uhlíře, Pavla Dobeše, Františka Nedvěda, Ivana Hlase, René Lacka či třeba Lauru a její tygry… Chybět samozřejmě nemohou ani koledy a vánoční hudba. Na Štědrý den se ve 22 hodin Horní náměstí ztiší při půlnoční bohoslužbě. „Ohňostroj, a to opravdu velkolepý, je tentokrát naplánovaný až na společné přivítání Nového roku. Odehraje se v pátek 1. ledna v 18 hodin, a já se těším, že se díky tomuto podvečernímu termínu budeme opět moci na Horním náměstí setkat s celými rodinami, tedy nejen s dospělými, jako tomu bývalo dříve při půlnočních ohňostrojích,“ vzkazuje hlavně rodinám s dětmi primátor Staněk.

Na obou hlavních náměstích vyroste celkem více než 130 stánků, v nichž si zájemci pořídí řemeslné výrobky, originální textil, vánoční dekorace, drobné dárky a samozřejmě i občerstvení včetně regionálních specialit a vyhlášený olomoucký punč. Pokud se jedná o oblíbené kluziště, vedení města by o ně návštěvníky trhů nerado připravilo. Ve věci jeho povolení ovšem doposud probíhá správní řízení, rozhodnutí by mělo padnout v řádu dní. Oba trhy pro město připravuje ve své režii společnost Kulturní Olomouc.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace