Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Velká rekonstrukce plaveckého areálu v Olomouci stála 48 milionů

04.06.2013
Velká rekonstrukce plaveckého areálu v Olomouci stála 48 milionů

Autor: Profimedia.cz

Popisek: koupání, ilustrační foto

Olomoucký venkovní areál plaveckého bazénu je připravený na sezónu plnou novinek. Prošel náročnou rekonstrukcí a Olomoučané si tak mohou letos začít užívat moderního areálu se zbrusu novým vybavením.

Vany bazénů jsou z nerezu, a to včetně brodítek, velký bazén má také vyznačené dráhy pro plavce. Děti budou moci dovádět například kolem stříkacího hříbku nebo vodních chrličů v dětském bazénu, proběhnout se po novém trávníku i si vyhrát na novém hřišti u terasy restaurace. Nově vyřešené jsou také zpevněné plochy kolem bazénů a opravy se dočkalo i schodiště na terasu krytého bazénu. Součástí rekonstrukce byly také areálové rozvody a nová technologie bazénů.

Děti si perfektně vyhrají

„Rekonstrukce venkovního areálu už byla nevyhnutelná. Povodeň v roce 1997 za sebou bohužel nechala poměrně velké stopy, a to i v podobě poškození vany velkého bazénu, proto již bylo nutné pustit se do oprav. Doufám, že desetitisíce Olomoučanů, kteří plavecký stadion přes léto navštěvují, jeho novou podobu ocení a bude se jim líbit,“ říká primátor města Olomouce Martin Novotný (ODS).

„Oba bazény, velký i dětský, jsou z nerezu. Velký má osm vyznačených plaveckých drah, startovní bloky, piktogramy a kromě klasických žebříků také vstupy pro tělesně postižené. V malém dětském bazénku je plno atrakcí pro naše nejmenší, například skluzavka v podobě dinosaura nebo hada, vodní zvon, velryba, otočný kbelík, vodní had, lachtan. Myslím, že si tam děti perfektně vyhrají,“ upřesňuje novou podobu bazénů investiční náměstek primátora Martin Major (ODS).

Investice za téměř 48 milionů korun

Nový plavecký stadion by se ale samozřejmě neobešel ani bez mobiliáře. Návštěvníci proto budou moci využít také nové lavičky, odpadkové koše, pítko, polohovatelná lehátka i betonové sedáky. Téměř polovinu travnaté plochy areálu nově pokryl travní koberec, kolem chodníků a cestiček je zasetý nový trávník. Ten však musí nejprve vytvořit souvislý povrch, než bude možné na něm ležet, proto budou tyto plochy zatím ohraničené páskami, aby mohl trávník rychle zarůst a návštěvníci jej mohli co nejdříve využívat. Do té doby však musí vedení plaveckého bazénu omezit denní vstupy přes venkovní pokladnu na 700 návštěvníků. Jak dlouho bude toto omezení trvat, záleží zejména na počasí.

Investice za téměř 48 milionů korun, z nichž 14 milionů může zaplatit dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava, však má i další novinky. Velké opravy v areálu bazénu se podařilo vysoutěžit s úsporami, proto se k původnímu projektu přidala ještě stavba hřiště na beach volejbal a také rozvod automatického závlahového systému pro nový trávník. Necelého půl milionu korun na tyto dodatečné úpravy bude město financovat právě z uspořené rezervy.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace