Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dámy, tak tohle jen tak někdo doma nemá. Tenhle kus chlapa nejenže zaplní celé dveře, ale ještě má pořádnou páru. Jen od toho bláta kdyby ho vypucoval někdo jiný. Mrkněte na fotky

28.08.2016
Dámy, tak tohle jen tak někdo doma nemá. Tenhle kus chlapa nejenže zaplní celé dveře, ale ještě má pořádnou páru. Jen od toho bláta kdyby ho vypucoval někdo jiný. Mrkněte na fotky

Foto: Petr Volgemut

Popisek: Herec a moderátor Petr Vágner při svém prozatím posledním extrémním závodu v Litovli

Kdo si hraje, nezlobí! A pro populárního seriálového herce Petra Vágnera to platí dvojnásob. Trénuje box, běhá jako střela, šplhá po výškách a svými výkony snadno trumfne spoustu mladších konkurentů. Tentokrát se ale pořádně vyválel v blátě.

Neodolatelný sexy chlap, navíc s nezlomnou vůlí a úžasnou fyzičkou. Přesně to je herec a moderátor Petr Vágner, který právě finišuje s přípravami na svůj letošní pátý a vůbec nejnáročnější extrémní závod Spartan Race. Na Slovensku ho na trati s příznačným názvem Ultra Beast (Ultra Bestie) totiž čeká pětačtyřicetikilometrová trať se šedesáti překážkami. Ještě předtím ale ještě stihne 1. září oslavit devětatřicáté narozeniny a už plánuje, co podnikne za rok k dalším kulatinám.

Ideál už není k mání

Která žena by si nepřála mít někoho takového po boku. Výška fantastických 192 centimetrů, charismatická tvář, s níž by klidně mohl aspirovat na příštího Jamese Bonda, tělo samý sval a šlacha, síla, díky níž by klidně mohl popostrčit i menší náklaďák… a k tomu navíc ještě i mozek v hlavě. Jenže máme smůlu – tenhle ideál už nám před pár lety vyfoukla sexy brunetka, která s ním má rodinu jako z čítanky. Petr Vágner totiž pořádně klame tělem. Zatímco před kamerou ztvárňuje namakané borce a při extrémních závodech, které jsou jeho největším koníčkem, předvádí takové výkony, že z něj jde leckdy až strach, doma je prý úplně někým jiným. Klidný, spolehlivý, má úžasný smysl pro humor a jeho žena o něm hrdě říká, že je opravdovou oporou. A herec navíc o ní a svých dvou dětech – osmileté Lilly a šestiletém Samovi – vždy mluví s nepředstíraným nadšením. To se tak někdo má…

Petr Vágner s manželkou a dětmi

Petr Vágner s manželkou a dětmi

Frajer, nebo poseroutka?

Přesto to ale s ním občas není lehké. Když totiž přece jen utrpí nějaký úraz, zpravidla se k lékařům moc nehrne, nebo jim dokonce doslova utíká zpod rukou. Například předloni se koncem prázdnin ‘vymázl‘ na motorce, přičemž si vážně poranil rameno. Místo do nemocnice se ale hrnul do práce. Urputné bolesti ho ale nakonec přece jen k lékařům dostrkaly, jenže… Ve středu podstoupil akutní chirurgický zákrok a už v neděli moderoval VIP zprávy. Ještě odvážnější kousek předvedl letos koncem února, když si v pražských ulicích ‘potykal‘ se svým vozem s tramvají a záchranka ho odvezla do nemocnice s podezřením na otřes mozku a utrženou slezinu. To vyšetření naštěstí nepotvrdilo, a tak vzápětí podepsal revers a večer už stál na jevišti Divadla Radka Brzobohatého jako Cyrano z Bergeracu. A druhý den nejenže moderoval VIP zprávy, ale ještě natáčel seriál Přístav. Jestli ho k takovému chování opravdu vede obrovská zodpovědnost k práci a kolegům, nebo se vyhýbá bílým plášťům jako čert kříži, zůstává otázkou.

Pokoří i Bestii?

Na slovenské extrémní trati Ultra Beast by Vágner zřejmě neměl mít navzdory její náročnosti problémy. V dubnu totiž dřel během dovolené v Thajsku box, v červenci zase závodil na čtyřiadvacetikilometrové trati v polské Krynici, a 20. srpna pro změnu bodoval v české Litovli v další části závodů Spartan Race – Sprint 8 km+. „Ten je pověstný tím, že je všude samé bahno a voda! Tentokrát jsem to s trenérem Honzou Jirkalem pojal jako takovou přípravu před mojí největší letošní výzvou – závěr adrenalinových běhů série Spartan. Zaběhnout si, užít si to a hlavně se nezranit,“ nechal se slyšet. Největší letošní výzva a současně i závěr adrenalinových běhů závodů Spartan Race ho tudíž čeká již příští sobotu 3. září. Uskuteční se ve slovenské obci Vechec, která je od Prahy vzdálená téměř 700 kilometrů, takže jen cesta tam trvá déle než sedm hodin. Na zdolání zhruba 45 kilometrů se šedesáti překážkami, vedoucí v horách, má závodník šestnáct hodin a předtím musí splnit časové limity na kontrolních stanovištích, aby se dostal do závěrečného kola. „Když nesplníte, tak máte smůlu. Konec. Vezměte si, že točíte, zkoušíte v divadle, moderujete, natáčíte v televizi a u toho ještě dřete na ten závod celý rok. Za pět měsíců jsem absolvoval čtyři závody – čtyři medaile, různě náročné trasy a překážky! Doufám, že se ta půlroční příprava vyplatí!“neztrácí elán Petr.

Oslavu ještě stihne

Už ve čtvrtek 1. září bude nadupanému svalovci neuvěřitelných třicet devět let, a zatímco v seriálu Přístav hraje muzikanta, který se sportu vyhýbá, jak to jenom jde, v civilu by klidně mohl aspirovat na titul Železný muž. Dokáže totiž překonat i mnohem mladší soupeře. „Co bude další výzva, je otázkou. Pět let se věnuji thajskému boxu pod vedením Marka Lončáka, nejlepšího v ČR. Několikrát jsem zvažoval i zápas v ringu, tak uvidíme. Třeba si to dám ke čtyřicetinám!“ prozradil jeden ze svých tajných plánů.

Čtěte také:

Tajemství jednoho z nejlepších českých filmů všech dob: Brzobohatý musel zestárnout, Menšík nesměl pít a Bohdalová byla moc veselá. Vše korunoval dojemný výkon psa. Ale kdo byl nakonec zklamaný?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská