Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Olomouc.cz: Další investor míří do průmyslové zóny Šlechtitelů

04.03.2013
Olomouc.cz: Další investor míří do průmyslové zóny Šlechtitelů

Autor: mmol.cz

Popisek: Průmyslová zóna Olomouc

Olomoučtí radní schválili žádost dalšího investora o vstup do průmyslové zóny Šlechtitelů. Firma eluvio s.r.o., která od roku 2001 působí jako dodavatel výsekových nástrojů s dlouhou životností pro polygrafický průmysl, se do Olomouce stěhuje z Náměště na Hané, kde už její stávající prostory nedostačují kapacitně.

Průmyslová zóna Šlechtitelů je v současné době zaplněna už zhruba 85 až 90 procent. Firmy, které zde již působí, by do roku 2015 měly zaměstnávat až 180 lidí, dalších 205 míst by měly přinést připravované záměry investorů v této průmyslové zóně v letech 2013 až 2015. Naposledy magistrát schválil vstup kosmetické společnosti Vivaco.

Současná výroba společnosti eluvio s.r.o. je podle údajů samotné firmy založena na použití nejmodernější CNC technologie a materiálů nejvyšší kvality. Výsekové nástroje jsou vyráběny ve škále přizpůsobené potřebám zákazníků, a to pro zpracovávání papíru, fólií, termomateriálů, textilu či jiných materiálů. Firma kontinuálně pracuje na vývoji nových produktů s cílem dosáhnout snížení nákladů, lepších technických parametrů a vysoké spolehlivosti.

Vzhledem ke svému dalšímu rozvoji a instalaci nových špičkových technologií se firma rozhodla pro vybudování nového moderního a dostatečně kapacitního areálu. Společnost v současné době působí v Náměšti na Hané, a to částečně ve vlastních a částečně v pronajatých prostorách, které jsou však již kapacitně nedostačující. Důvodem pro záměr přesunu do Olomouce je také podstatně lepší logistická dostupnost krajského města.

V průmyslové zóně Šlechtitelů firma eluvio s.r.o. obsadí plochu o výměře cca 4600 metrů čtverečných, kde v první etapě vybuduje objekt o velikosti asi 800 metrů čtverečných a ve druhé etapě jej rozšíří dvojnásobně. Do roku 2015 by zde mělo být zaměstnáno jedenáct lidí.

(Zdroj: Olomouc.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace