Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Stížnosti občanů na nepořádek a rušení nočního klidu. Olomoučtí vytáhli primátora i ve vedrech do ulic, aby s tím něco udělal. „Koukněte na ty bezdomovce, vadí nám to“

09.08.2015
Stížnosti občanů na nepořádek a rušení nočního klidu. Olomoučtí vytáhli primátora i ve vedrech do ulic, aby s tím něco udělal. „Koukněte na ty bezdomovce, vadí nám to“

Foto: olomouc.eu

Popisek: Primátor na místním šetření

Stížnosti a podněty občanů, týkající se nepořádku a rušení nočního klidu. Právě to byly důvody místního šetření primátora Antonína Staňka a ředitele městské policie Pavla Skalického v Janského ulici v městské části Povel.

Konflikty kvůli bezdomovcům

„Dostal jsem stížnosti od zdejších obyvatel, kteří bydlí v oblasti Janského ulice. Přijel jsem proto prověřit situaci, abych se s problémy seznámil detailně přímo na místě. Lidé si stěžují, že jsou opakovaně již delší dobu rušeni lidmi bez domova či jinak nepřizpůsobivými občany a vznikají zde konfliktní situace,“ vysvětlil primátor Antonín Staněk důvody své návštěvy.

Podle místních obyvatel vznikají problémy s hlučnými a často i agresivními lidmi zejména v malém parčíku v blízkosti zdejšího obchodního domu. „U prodejny v zadní části, kde se nakládá zboží, dělají nepořádek, hlasitě se projevují a dokonce na rampě prodejny i nocují. Kvůli hluku nemůžeme mít otevřená okna, protože nás budí,“ popsal situaci jeden z obyvatel domů Karel Fiala.

Strážníci potvrdili zhoršení situace

Stížnosti na rušení nočního klidu a porušování veřejného pořádku na sídlišti jsou příčinou také častějších výjezdů městské policie. „Občané z této lokality v poslední době opětovně volají. Proto sem častěji zajíždí hlídka městských strážníků,“ potvrdil na místě ředitel městské policie Pavel Skalický.

Jako účinné by se podle místních obyvatel, kromě častějších hlídek městské policie, osvědčilo především výrazné prořezání vzrostlých keřů v parčíku. Právě to na místě kontroloval primátor a v této věci přislíbil nápravu. „Je evidentní, že vzrostlé keře využívají tito problematičtí občané jako vhodný úkryt k tomu, aby zde pobývali. Budu proto požadovat, aby byl tento neutěšený stav porostu co nejdříve řešen pracovníky odboru životního prostředí,“ přislíbil primátor Staněk. „Kromě prořezání keřů se pokusím dořešit i celkovou revitalizaci zeleně v parčíku a společně s městskou policií prověříme i možnost instalace kamery městské policie,“ doplnil.

Několik slibů, snad pomohou

Častější kontroly hlídek městských strážníků přislíbil také ředitel městské policie.„Opakované kontroly jsou účinné. Pokud však problémoví občané nepáchají trestný čin, musí strážníci postupovat při řešení situace pouze v možnostech zákona,“ vysvětlil Pavel Skalický s tím, že za opakované spáchání některých přestupků může policie udělit jako sankci i zákaz pobytu v obci, kde má pachatel přestupku trvalý pobyt.

Na Povelu, jednom z nejlidnatějších sídlišť v Olomouci, probíhá v režii města už do roku 2011 postupná obnova. Práce byly rozděleny do tří etap. První část revitalizace byla realizována v roce 2012, práce v rámci druhé etapy skončily na podzim 2013. Obyvatelé sídliště od té doby užívají nových chodníků, vozovek, parkovacích míst, nových hřišť i mnohem většího množství upravené zeleně.

Aktuálně běží stavební práce v jižní části sídliště, kde město buduje komunikační propojení mezi ulicemi Janského a Heyrovského. „Vybudováním spojovací komunikace dojde k propojení sídliště, což lidem v obytné zóně dosud výrazně chybělo,“ objasnil primátor Staněk.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš