Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Olomoucká zoo láká návštěvníky na Africké safari. Znáte zvířátko oryx? Běžte se tam na něj podívat. A vylezte na vyhlídkovou věž

24.07.2015
Olomoucká zoo láká návštěvníky na Africké safari. Znáte zvířátko oryx? Běžte se tam na něj podívat. A vylezte na vyhlídkovou věž

Autor: Zoo Olomouc

Popisek: Tygři z olomoucké zoo

FOTOGALERIE Otevření Afrického safari s majestátními oryxy jihoafrickými a oblíbenými žirafami Rothschildovými je tady! Návštěvníci ZOO Olomouc mohou ode dneška nastoupit na vyhlídkový vláček vedle výběhu nosálů a dřevěnou vstupní branou vjet mezi zvířata do zbrusu nové části Afrického safari.

Pohled ze safarivláčku

Teritorium přímorožců safarivláček obkrouží a cestou si návštěvníci vychutnají i pohled na žirafy, pohybující se v nové travnaté části svého výběhu, zabíhající mezi antilopy. „Při tvorbě návrhů bylo pro architekty nejdůležitější, aby stavba působila přirozeně a lidem se otevřel na zvířata co nejméně rušený výhled nejen z vláčku,“ komentoval záměry ředitel ZOO Olomouc Radomír Habáň.

„Pamatovali jsme i na pěší návštěvníky, pro které je pohled na oryxy otevřen z vyhlídky, vybudované v blízkosti vyhlídkové věže,“ doplnil. K žirafám se tak návštěvníci mohou blíž dostat už nejen z vyhlídky pavilonu žiraf, ale i u nástupiště safarivláčku.

Chystají se ještě tři další části safari

„Otevřením druhé z celkem pěti plánovaných částí safari udělala zoologická zahrada další důležitý krok na cestě k většímu propojení světa zvířat a lidí. Tento směr, kterým se olomoucká zoo při své postupné modernizaci vydala, je na první pohled patrný a v konkurenci ostatních zoologických zahrad zcela nezbytný,“ ohodnotil projekt olomoucký primátor Antonín Staněk.

První z pěti etap safari, zaměřenou na region Euroasie, zprovoznila zoo v roce 2013. Loni se vláčkem po jeho euroasijské části projelo 50 000 lidí. „Tím, že se vyhlídkový vláček při budování safari postupně odklání od běžné obchůzkové trasy, zvyšuje zahrada komfort návštěvníků a nabízí i další atraktivní varianty, jak si zoo prohlédnout. To vše navíc ve stále přirozenějším prostředí, bližším i zvířatům,“ vyzdvihl náměstek primátora Aleš Jakubec, který má zoologickou zahradu ve své kompetenci.

Přímo mezi losy, zubry, muflony

Práci na první Euroasijské části Safari zahájila ZOO Olomouc v roce 2012. Od konce července 2013 mohou návštěvníci z projíždějícího safari vláčku skutečně zblízka sledovat zubry evropské, losy evropské, jeleny sika, kozorožce kavkazské, muflony, siky vietnamské, daňky mezopotámské a kozy bezoárové.

„Věříme, že budování na Afriku navazující Austrálie na sebe nenechá dlouho čekat a konečných všech pět areálů safari, respektujících zoogeografické zóny, brzy poskytne ucelenější obraz přirozeného života zvířat,“ uvedl ředitel zoo Radomír Habáň s tím, že safari bude v konečné fázi zabírat téměř polovinu rozlohy celé zoo.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace