Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Velvyslankyně Číny navštívila Olomouc. Takovou návštěvu tu měli po dvanácti letech. O čem se mluvilo? O květinové výstavě i o ekonomických otázkách

19.07.2015
Velvyslankyně Číny navštívila Olomouc. Takovou návštěvu tu měli po dvanácti letech. O čem se mluvilo? O květinové výstavě i o ekonomických otázkách

Autor: olomouc.eu

Popisek: Velvyslankyně Číny v Olomouci

Město Olomouc přivítalo tento týden návštěvu J.E. Ma Keqing, velvyslankyně Číny. Ta zamířila na radnici, univerzitu, kraj i do sociálních zařízení ve městě. Zaujala ji botanika.

Olomouc se má k Číně čile

Perspektivy spolupráce v oblastech cestovního ruchu, ekonomiky a květinových výstav se staly hlavními tématy debaty velvyslankyně s primátorem Olomouce Antonínem Staňkem. „Navazuji na nedávnou návštěvu delegace z provincie Yunnan, s níž Olomoucký kraj uzavřel před třemi týdny smlouvu o partnerství. Olomouc je velice příjemné město,“ prohlásila v úvodu setkání velvyslankyně Ma Keqing.

Primátor sází hlavně na turistiku a ekonomiku

„Potenciál pro spolupráci spatřuji v oblasti cestovního ruchu i ekonomiky,“ řekl primátor Staněk a představil Olomouc jako kulturní a univerzitní město s potenciálem dalšího rozvoje v oblasti lehkého strojírenského průmyslu.

„Aktuálně usilujeme o možnost rozšíření průmyslových zón ve městě. Chceme tak zlepšit podmínky pro případné investory,“ vysvětlil primátor. „Provincie Yunnan patří mezi nejdynamičtější čínské provincie a vzhledem ke svému přírodnímu bohatství, historii a strategické poloze při napojení na jižní Asii, skrývá velký potenciál dalšího rozvoje a spolupráce,“ potvrdila velvyslankyně. „Další možnost kooperace se tak rýsuje nejen na úrovní regionu, ale i měst, což spatřuji i v možné spolupráci Olomouce s hlavním městem provincie Kunming,“ doplnila.

Botanická zahrada zaujala

Kromě ekonomických témat se velvyslankyně v úvahách o dalších perspektivách spolupráce zajímala o Botanickou zahradu v areálu Výstaviště Flora Olomouc a sociální problematiku města. Osobně navštívila Domov pro matky s dětmi v Holečkově ulici a Domov seniorů Pohoda Chválkovice zřizovaný Olomouckým krajem. Návštěvu Čínského velvyslanectví hostila Olomouc naposledy před dvanácti lety, v roce 2003.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace