Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Výstava o tajemné Indonésii, mobilní aplikace, tygříci na vycházce.... Pestrá ochutnávka novinek z olomoucké zoo

01.07.2015
Výstava o tajemné Indonésii, mobilní aplikace, tygříci na vycházce.... Pestrá ochutnávka novinek z olomoucké zoo

Autor: Zoo Olomouc

Popisek: Tygři z olomoucké zoo

Ponořte se do příběhu o tajemném ostrově Nová Guinea. Sledujte zvířátka v mobilní aplikaci. Jak se mají tygří dvojčata, která se narodila v květnu? Vybíráme z novinek olomoucké zoo.

Indonésie jako třešinka na dortu

V prostoru východu z olomoucké zoo je pro návštěvníky třešinkou na dortu výstava TAJEMNÁ INDONÉSIE, kterou mohou zdarma zhlédnout před opuštěním zahrady. Projekt o tajemném ostrově Nová Guinea, po Grónsku druhém největším ostrově světa, vznikl na základě cest českých cestovatelů.

Poprvé se v něm společně setkávají dvě ojedinělé cestovatelské veličiny inženýři Hanzelka - Zikmund a Miroslav Stingl. Bůh prý Indonésii stvořil až poslední den, když už hodně spěchal. Z narychlo smíchaného materiálu vznikla pod unavenýma rukama nepřehledná směsice hor, údolí, jezer a bažin spolu s tropickou vegetací a klimatem téměř nesnesitelným pro člověka. Pokusy o přivlastnění ostrova byly dlouho neúspěšné pro respekt z domorodců.

Kromě materiálů největších es našeho cestování akce přináší výsledky práce Rudolfa Švaříčka o unikátní přírodě, neznámých etnikách, dobrodružství i sportovních výkonech hluboko v nitru této zapomenuté části světa.

Mobilní aplikace - pokrok i v zoo

Technický pokrok jde mílovými kroky vpřed a Zoo Olomouc kráčí po jeho boku. Pomocí QR kódů a nové mobilní aplikace přináší rychlejší a jednodušší přístup k informacím o zvířatech v zoo. Každému, kdo namíří svůj chytrý telefon na QR kód, aplikace automaticky zobrazí stránku příslušného zvířete s podrobnými informacemi o něm. Jednoduchým způsobem je možné dostat se i k informacím, které jsou důležité před návštěvou zoo, jako je otvírací doba, cena vstupného, možnost vstupu se psem, nebo si zobrazit mapu zoo.

Nový vizuální styl na první pohled ukazuje směr olomoucké zoo, kterým je větší propojení světa lidí a zvířat. Na tuto cestu vykročila zahrada už před několika lety a OKO DO SVĚTA DIVOČINY se stává sloganem, vyhlašujícím tento krok do světa. „Kreativní agentura La Taupe skvěle doplnila logo zahrady novým sloganem, který upozorňuje, kam jdeme a co mohou návštěvníci v naší zoo očekávat,“ říká ředitel Zoo Olomouc Radomír Habáň.

„Posun v oblasti propagace pomocí moderních technologií i nový vizuální styl jsou novinky, které přispějí k další kvalitní prezentaci zoo i propagaci města Olomouce. Logo a slogan, které se objeví v propagačních materiálech, na první pohled jednoznačně identifikují zoologickou zahradu, což je dnes běžnou součástí prezentace všech důležitých institucí. Vidím v tom i další posun v oblasti turistického ruchu a dalšího růstu počtu návštěvníků,“ řekl náměstek primátora Aleš Jakubec, který má zoologickou zahradu ve své kompetenci.

Jak se mají malí tygříci?

Pravidelné návštěvníky zajímá, jak se mají dvojčata tygrů ussurijských se narodila v naší zahradě po 32 letech 8. května 2015. Tygry ussurijské chová podle údajů v ročenkách UCSZOO v současné době 9 zoologických zahrad v rámci UCSZOO. Odchov mláďat je vzácná záležitost jednak proto, že se jedná o poddruh, který je v přírodě kriticky ohrožen vyhubením, ale i proto, že mláďata těchto největších kočkovitých šelem se neodchovávají příliš často. Za posledních 5 roků byli odchováni v roce 2011 tři samečci v Plzni, dva v Ostravě a sameček a samička ve Dvoře Králové, dále v roce 2013 sameček a samička ve Zlíně – Lešné a letos v olomoucké zoo. „Odchov olomouckých koťat je o to cennější, že jejich babička, matka tygřice Betty, se narodila v přírodě,“ hodnotí přírůstky ošetřovatelka Dana Reisigová. "Z těchto důvodů dostala Betty několikatýdenní prostor pro samostatnou péči o své první potomky v klidu porodního kotce, zcela oddělena od venkovního ruchu. Projevila se jako skvělá matka a nyní můžeme přikročit k pomalému, nenásilnému seznamování mláďat s vnějším světem. Rodinka se postupně učí na výběh s výhledem pro návštěvníky, ve kterém zatím tráví denně jen krátkou chvíli."

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace