Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Brutální bitka v obchoďáku. Lidé přihlíželi, policii nevolali

13.03.2013
Brutální bitka v obchoďáku. Lidé přihlíželi, policii nevolali

Autor: Police ČR

Popisek: Útočník v Alcronu

Boxovací pytel si udělal jeden muž z druhého v obchodním domě Alkron v Jeseníku. Brutální útok pobouřil veřejnost v celé zemi.

Je z něj totiž videozáznam, který už putuje po sociálních sítích, a tak všichni vidí tu hrůzu a také to, že oběti se nikdo nezastal, nepomohl ji.

Rvačka. To je, když se perou dva, nebo i více osob. A jde o u nás celkem obvyklou a tradiční záležitost. Útok, ke kterému došlo v úterý 5. března odpoledne v pasáži obchodního domu v Jeseníku, ale do tohoto ranku českých bitek nepatří. Bil se jen jeden a oběť stočená do klubíčka čekala, jak vše dopadne.

Napadení bez důvodu

Olomoucká policejní mluvčí Tereza Neubauerová řekla pro Krajské listy.cz, že agresor přistoupil k sedícímu a nic netušícímu muži. Bez důvodu ho začal mlátit pěstmi, a když ho strhnul na zem, přidal i kopy do hlavy. Napadený muž se vůbec nijak nebránil.

To nebylo všechno. Po dvou minutách útočník odešel, ale po chvilce se vrátil a opět začal schouleného, bezvládně ležícího muže bít. Pak nad obětí mávl rukou a odešel. „Čtyřiatřicetiletý napadený muž utrpěl rozsáhlé pohmožděniny celého těla, se kterými skončil u lékaře,“ doplnila mluvčí.

Hrozí mu až 10 let

Netrvalo dlouho a agresor skončil ve vazbě. Je to třiatřicetiletý muž z nedaleké obce. Téměř okamžitě po zatčení byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví, za což mu  hrozí 3 až 10 let vězení.

Nejhorší na celém případě je to, že celou dobu agresivnímu útoku přihlíželo velké množství kolemjdoucích a ani jeden nevytočil číslo policie. Na situaci zareagoval až strážník městské policie, který napadení viděl prostřednictvím kamerového systému.

Policie šetří i přihlížející

„Policie současně s útokem šetří i jednání kolemjdoucích a přihlížejících osob za účelem vyhodnocení jejich možného protiprávního jednání," doplnila Neubauerová.

„Připadám si jako ve sci-fi o konci civilizace. Kde zůstala občanská statečnost a morálka, když lidi u takového výjevu lhostejně pokračují ve své zábavě? Nemyslím si, že je potřeba dělat hrdinu a přidat se ke rvačce. Každý přece může mobilem přivolat policii, zítra na místě oběti může být každý z nás! Ti, co věděli a dělali slepé a hluché, potrestat taky,“ uvedl v diskuzi na denik.cz nick Já.

Milan Glista

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace