Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Páteřní cyklotrasa v Jeseníku bude konečně kompletní. Úředníkům města se podařilo získat na chybějící úsek vysokou dotaci

24.01.2017
Páteřní cyklotrasa v Jeseníku bude konečně kompletní. Úředníkům města se podařilo získat na chybějící úsek vysokou dotaci

Autor: jesenik.org

Popisek: Tudy povede poslední, doposud chybějící část páteřní cyklotrasy v Jeseníku

Páteřní cyklostezka v Jeseníku bude dokončena v letošním roce. Úředníkům města se podařilo získat na poslední chybějící úsek, v lokalitě Za plynárnou, vysokou dotaci. Ta dosahuje 90 procent, a tak na investici za zhruba 3,8 milionu korun by město mělo přispět desetinou částky, tedy 377 903 korunami.

„Není už na co čekat, připravíme výběrové řízení na tuto investiční akci. Cyklostezka má být hotova do konce října letošního roku,“ uvedl vedoucí Oddělení investic Městského úřadu Jeseník Jiří Uher. Nová stezka naváže na konec předchozího, již realizovaného, úseku poblíž nové dřevěné lávky přes Staříč s vyústěním na ulici Lipovská.

„V plánované trase stezky není žádná komunikace, pouze pěšina mezi levým břehem vodního toku Staříč a oplocením areálu bývalých plynáren. V Lipovské ulici pěšina končí u rozšířené plochy, která je využívána pro příjezd a přístup do dvora domu a jako parkoviště,“ upřesnil trasu stezky se smíšeným provozem Jiří Uher.

Cenný jasan zůstane zachován

Během výstavby se počítá s kácením stromů, ty ale nahradí nová výsadba dřevin. Zůstat by však měl vzrostlý jasan, který roste přímo uprostřed plánované cyklotrasy. „V tomto úseku bude mít stezka podobu dřevěného roštu s nosnou ocelovou konstrukcí s proměnlivou šířkou podlahy, aby bylo možné zachovat tento význačný strom. Z tohoto důvodu je stezka řešena nadzemní konstrukcí, aby zásah do kořenového systému této dřeviny byl minimální,“ vysvětlil šéf investic jesenické radnice.

Součástí posledního úseku cyklostezky z Bobrovníku do Jeseníku  budou také stojany na kola a na požadavek Povodí Odry příčný přejezd pro přístup k vodnímu toku, kolem kterého cyklostezka povede.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace