Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Úvodní semináře Vlčích hlídek jsou v plném proudu. Další z osmidílné série se uskutečnily o víkendu na Třeštíku, příští školení zájemců bude v lázních Lipová

07.11.2016
Úvodní semináře Vlčích hlídek jsou v plném proudu. Další z osmidílné série se uskutečnily o víkendu na Třeštíku, příští školení zájemců bude v lázních Lipová

Autor: Hnutí Duha

Popisek: Vlci nahánějí hrůzu, ve skutečnosti jsou ale velmi plaší a člověku se zdaleka vyhnou

Více než dvacet zájemců o monitoring a ochranu velkých šelem se o víkendu zúčastnilo terénního semináře na Třeštíku v CHKO Beskydy. Obdobná školení v severních a středních Čechách v posledních měsících absolvovalo přes 60 nových dobrovolníků.

Letos Hnutí DUHA pořádá rekordních osm seminářů pro nové zájemce o Vlčí a Rysí hlídky, od Šumavy přes severní Čechy a Jeseníky až po Beskydy. S rozšiřujícími se populacemi šelem stoupá i zájem o víkendy, zaměřené na mapování šelem. Letos se v České republice potvrdil výskyt tří vlčích smeček, počet rysů se odhaduje na 80 dospělých zvířat. K dalším zajímavým úlovkům z fotopastí Hnutí DUHA patří hrající si vlčata v CHKO Kokořínsko- Máchův kraj či nové důkazy o rozmnožování rysa ostrovida v Novohradských horách.

Noví zájemci o monitoring velkých šelem se o víkendu dozvěděli vše podstatné o životě a rozšíření skrytě žijících vlků, rysů a medvědů, významu pro naši přírodu a základech terénní práce, kterou dobrovolníci připívají k ochraně vzácných zvířat. Přednášeli experti z Hnutí DUHA, správy chráněné krajinné oblasti Beskydy a národního parku Malá Fatra ze Slovenska.

Vlčí hlídka

Během následujících víkendů se uskuteční další semináře také v Jeseníkách, Javorníkách (CHKO Beskydy) a na Šumavě. Pro zájemce o účast na některém z podzimních školení jsou stále volná poslední místa. Přihlášky jsou dostupné na stránkách www.selmy.cz/hlidky/aktualni-uvodni-seminare/. Školení se uskuteční na následujících místech a termínech:

18.–20.11. CHKO Jeseníky, Lipová-lázně

25.–27.11. CHKO Beskydy, Huslenky

25.–27.11. NP Šumava, Prášily

9.–11.12. Pošumaví, Prachatice

Vlčí hlídka

„Pořádání Vlčích hlídek  Hnutím DUHA je velmi záslužné nejen kvůli monitoringu velkých šelem a kontrole území s jejich výskytem, ale i  z hlediska osvěty veřejnosti. Účastníci se dovědí spoustu informací o rysech, vlcích a medvědech  a seznámí se  s přírodním prostředím, kde jsou velké šelmy doma. Pokud mají štěstí, mohou vidět stopy a další pobytové znaky  těchto  vzácných zvířat. A pobyt v karpatské přírodě, ve které nechybějí velcí predátoři, dodá těmto pochůzkám vždy nádech dobrodružství,“ dodává Dana Bartošová, zooložka Správy CHKO Beskydy.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace