Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Šternberk pošle do ulic asistenty prevence kriminality

18.04.2013
Šternberk pošle do ulic asistenty prevence kriminality

Autor: Ministerstvo vnitra

Popisek: Asistenti prevence kriminality - Ilustrační foto

Šternberk získal začátkem dubna 800 tisíc korun na projekty z programu prevence kriminality. Město díky dotaci Ministerstva vnitra zaměstná dva asistenty, kteří dohlédnou na pořádek ve městě. Najdou se i tací, kterým asistenti připomínají dřívější pomocnou stráž Veřejné bezpečnosti.

„Uchazeči musí mít maturitu a čistý trestní rejstřík. Na obsazení pozice asistentů proběhne výběrové řízení. Jeho vítězové pak před nástupem do zaměstnání projdou vstupním vzděláváním. Budou to osoby s místní znalostí a autoritou,“ řekla pro Krajské listy.cz mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.

Asistenty čekají zejména pochůzky. Nejprve se strážníky městské policie, později samostatně. Budou pracovat na směny. "Poradí občanům, co dělat v případě protiprávního jednání, dohlédnou na mládež a na dodržování veřejného pořádku ve městě,“ doplnila Černocká.

Pomocná stráž VB?

„Trochu mi to připomíná pomocnou stráž Veřejné bezpečnosti, která za komunistů dohlížela na udržování veřejného pořádku. Na druhou stranu je ale třeba fakt, že by někdo občas mohl dohlédnout na to co se děje tady u dětského klubu na Dvorské ulici. Děcka tu občas řvou jako na lesy,“ řekl pro Krajské listy.cz třiapadesátiletý obyvatel Šternberku, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Dnes asistent, zítra třeba policista

V Česku dnes působí na devadesát asistentů. „Projekt asistentů prevence kriminality považuji za jeden z nejúspěšnějších programů, který jsme kdy v této oblasti spustili. Záměrem je, aby získali nové dovednosti a zkušenosti. Po ukončení projektu mohou najít uplatnění například u obecní policie,“ řekla novinářům Jitka Gjuričová z Ministerstva vnitra.

Z peněz zbude i na kameru a fitness

Díky ministerské dotaci se rozroste i šternberský monitorovací systém. Ve Věžní ulici bude nová kamera snímat obchodní zónu a okolí vlakového i autobusového nádraží. V lokalitě Olomoucká, kde jsou rizikové domy, školy a velké sídliště, pak město z dotace ještě postaví prostory s fitness prvky.

Milan Glista

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace