Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Co pomůže Olomouckému kraji? Stát a kus dálnice

11.04.2013
Co pomůže Olomouckému kraji? Stát a kus dálnice

Autor: Olomoucký krajský úřad

Popisek: Moravské dopravní fórum

Dlouhodobý rozvoj Olomouckého kraje není možný bez dobudování dálnice D1 na Přerovsku. V Olomouci se na tom v pondělí shodli účastníci Moravského dopravního fóra. Vše shrnuli do deklarace, která apeluje na stát, aby pomohl.

Dopravního fóra se zúčastnili poslanci a senátoři, zástupci Evropského parlamentu, ministerstva dopravy, Ředitelství silnic a dálnic a Olomouckého a Zlínského kraje.

Závěr fóra byl, že Morava se neobejde bez dálnice D1 v úsecích Přerov – Lipník nad Bečvou a Říkovice – Přerov. A to včetně souvisejícího průtahu Přerovem, tak aby mohla komunikace nejpozději od roku 2017 plně sloužit dálkové a těžké dopravě.

Morava chce spojit síly

„Je účelné v jednání s centrálními orgány spojit veškeré síly regionu. Věřím, že společná deklarace nastartuje proces, který vyústí v zahájení staveb, které náš kraj nutně potřebuje pro svůj rozvoj,“ uvedl na fóru hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.

Podle posledních informací z ministerstva dopravy stále není jisté, kdy se začne stavět úsek dálnice D1 z Říkovic do Přerova. „V úseku se vyskytl problém s půdou a musí být proveden průzkum podloží,“ řekl pro Krajské listy.cz Martin Novák z tiskového oddělení ministerstva dopravy.

Zpoždění má i D1 mezi Přerovem a Lipníkem

„Pořád platí to, že je úsek Přerov – Lipník projektem, na který máme finance z operačního programu Doprava Evropské unie," uvedl Novák. Úsek se má začít stavět letos na jaře. V roce 2013 na něj půjde 70 milionů korun a v roce 2014 až 700 milionů.

Olomoucký dokument obsahuje požadavek na vznik koncepce dlouhodobého financování rozvoje dopravní infrastruktury. Při rozdělování dotací z Evropské unie pak deklarace žádá ohled na konkurenceschopnost jednotlivých regionů.


Milan Glista

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace