Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Hromadná havárka na Olomoucku. Oběti se ohřívaly u hasičů

05.04.2013
Hromadná havárka na Olomoucku. Oběti se ohřívaly u hasičů

Autor: Hasičský sbor, Olomoucký kraj

Popisek: Nehoda, D1

KRIMI Obyvatele Olomouckého kraje ve středu potrápily další přívaly sněhu. U Hranic na dálnici D1 se postupně srazilo několik aut, ve směru na Olomouc se vytvořila dlouhá kolona. Lidé se museli ohřívat u zasahujících hasičů.

Hromadná nehoda se stala nedaleko sjezdu dálnice D1 na Hranice. Krátce před desátou hodinou v místě havarovala dvě nákladní auta, šest osobních a jedna dodávka.

Havárka se obešla bez vážných zranění. „Situaci znepříjemňovalo vydatné sněžení a silný vítr. V místě se vytvořila dlouhá kolona vozidel ze dvou směrů od Ostravy a navazující komunikace na Nový Jičín,“ uvedl pro Krajské listy.cz mluvčí olomouckých hasičů Zdeněk Hošák.

Hasiči ohřívali oběti nehod

Hasiči během odklízení nehody zkontrolovali všechna havarovaná vozidla. Dvěma desítkám osob poskytli teplo a zázemí ve svých zásahových vozidlech. Policie mezitím dopravu odkláněla po souběžné komunikaci. Rozhýbat provoz se jí podařilo kolem poledne.

Kvůli novému sněhu je na Olomoucku od středy neprůjezdná silnice mezi Jívovou a Hraničnými Petrovicemi. Naopak, dnes jsou již sjízdné, ve středu neprůjezdné úseky mezi Domaželicemi a Dřevohosticemi na Přerovsku a přes Červenohorské sedlo na Jesenicku.

Havárek bylo více

„Během středy jsme celkem zasahovali u zhruba desítky vážnějších dopravních nehod. Na Prostějovsku u převráceného nákladního auta s hnojivem. V Bílé Vodě na Jesenicku u nehody autobusu a osobního vozidla a nedaleko obce Otaslavice na Prostějovsku u ve sněhu zapadnuté sanitky. Všechny nehody se naštěstí obešly bez vážnějších zranění,“ doplnil mluvčí Hošák.

Milan Glista

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace